Тепловий насос-типові рішення

Тепловий насос  – пристрій для перенесення теплової енергії від джерела теплової енергії (з низькою температурою) до споживача (теплоносія) з вищою температурою.

Існують такі типи теплових насосів:

а) Геотермальний

Горизонтальний контур – це довга труба, горизонтально прокладена змійкою під кулею грунту. Головне перевага горизонтального колектора – це універсальність та простота монтажу. Основний недолік цього типу – велика площа під ґрунтовий колектор – 25-50 м2 на 1 кВт потужності теплового насоса (причому площадку можна використовувати лише під газон чи однорічні квіти).

геотермальний горизонтальний геотермальний вертикальний
 Горизонтальний ґрунтовий контур  Вертикальний ґрунтовий контур

З вертикальним  контуром – для отримання тепла необхідно бурити кілька свердловин на глибину близько 50 метрів. У свердловини опускають труби, що заповнюють антифризом. Так, наприклад, для встановлення теплового насоса потужністю 13кВт, призначеного для опалення котеджу площею 180м.кв., потрібно три свердловини глибиною по 50 м. Розташовувати їх необхідно на відстані 6-10 метрів один від одного. Для укладання горизонтального колектора тієї ж потужності знадобився контур площею 400 м.кв.

 

Водні – у випадку, якщо зовнішній контур теплового насоса занурити в найближчу водойму, то це дасть одну перевагу – потребує дорогих земляних робіт. Навіть узимку під шаром льоду температура води не опускається нижче +4″С, і ця теплота використовується для роботи теплового насоса.

водяний повітряний
 Горизонтальний контур, покладений у водойму   Повітряний тепловий насос (повітря-вода)

б) Повітряний

Повітряні – джерелом відбору тепла повітря. Принцип роботи такого теплового насоса повністю аналогічний принципу роботи кондиціонера у режимі опалення. Ефективність роботи такого теплового насоса нижче тих, що мають контур, що занурюється в землю або воду. Такі теплові насоси популярні у країнах із відносно теплим кліматом, де температура взимку не опускається нижче -5°С.

в) Використовують похідне вторинне тепло

Подібний варіант є найбільш доцільним для промислових об’єктів, де є джерела паразитного тепла, яке можна утилізувати – наприклад тепло трубопроводів центрального опалення або каналізаційних стоків.
 
     Переваги всіх типів теплових насосів:
 
1. Система не використовує природного газу, а отже, не залежить від політичних катаклізмів.
2. Велика енергоефективність, тому на виробництво 5 кВт теплової енергії необхідно витратити близько 1 кВт електричної, що навіть дешевше, ніж використання природного газу.
3. Використовуються відновлювані чисті альтернативні джерела енергії, що підвищує екологічність системи.
4. Працює теплова система без спалювання палива, отже, немає забруднення атмосфери шляхом викиду різних продуктів згоряння.
5. Пропонована на теплові насоси ціна доступна споживачам із середнім рівнем доходу. Так як на теплові насоси ціна залежить від навколишніх умов, то здійснивши необхідні розрахунки можна підібрати оптимальне теплове обладнання за ціною та ефективності роботи.
6. Тепловий насос окупиться приблизно за 6 сезонів і прослужить така система 25 років при регулярному сервісному обслуговуванні та правильній установці.
 
 

Виконуємо всі роботи з опалення та вентиляції, кондиціювання у Києві. Замовте консультацію або зателефонуйте за тел. (067) 939-29-29