Основною проблемою для приміщень басейнів, СПА чи купелі є висока вологість повітря. Адже при температурі води +28 і повітря +30 градусів, з одного квадратного метра зеркала басейну на день випаровується понад 4 літри води або 200 г з квадратного метра зеркала води на годину, при використанні купаються. Іншими словами: для середнього басейну розміром чаші 12х3 метри, випаровування води становить понад 150 літрів на день. Якщо це вологе повітря не осушити, або не прибрати з приміщення за допомогою припливно-витяжної вентиляції басейну, виникає активна корозія конструктивних матеріалів вже при відносній вологості повітря понад 65 %, про що свідчить нижченаведений графік залежності швидкості корозії металів від вологості повітря.При підвищеній вологості відбувається руйнування внутрішньої обробки поміщень,
Проблеми, що виникають через підвищену вологість
Надлишковий вміст вологи є однією з головних причин корозії, пошкодження і руйнування будівель. Намоклі стіни під впливом низьких температур замерзають, в результаті бетон і цегляна кладка розтріскуються, а це призводить до передчасного виходу будівель та споруд з ладу. Не настільки катастрофічні, але значні наслідки надмірної вологості при зберіганні різноманітних матеріалів і виробів.
Корозія
Корозія металу на повітрі залежить від вологості повітря. Низька вологість – низька інтенсивність корозії. Вчений Вірної ще 1920 року відкрив, що з відносної вологості нижче 60 % корозія стали незначна, а нижче 45 % повністю припиняється.
Відмови електроніки
Висока вологість погіршує резистивні якості ізоляційних матеріалів та повітря в електроніці. Це призводить до неконтрольованих відмов. За рахунок зменшення вологості повітря можна досягти зменшення кількості відмов до 50%.
Грибок цвілі
Суперечки цвілі є скрізь, і за сприятливих умов ростуть дуже швидко. Якщо відносна вологість повітря підтримується нижче 70%, зростання плісняви повністю припиняється.
Відхилення від норми показників якості продукції
У процесі виробництва вологість може проводити якість продукції. Деяка сировина, що використовується у виробництві, може бути дуже гігроскопічною, що своєю чергою може впливати на якість продукції. Деякі види сировини або продукції можуть реагувати з водою у повітрі, що призводить до зміни хімічної структури.
Конденсат.
Конденсат накопичується на холодних поверхнях у вигляді води чи інею. Температура, коли вода конденсується, називається температурою точки роси. Чим менший вміст вологи, тим нижча температура точки роси.
Розрахунок вентиляції басейну
Вологе повітря можна прибрати за допомогою припливно-витяжної системи вентиляції приміщення басейну, але при цьому необхідний не менше 4-х кратний обмін повітря на годину (для стандартних басейнів), що призводить до значного подорожчання обладнання, витрат на підігрів повітря (який просто викидається потім на вулицю) та серйозному підвищенню шумового фону. При цьому необхідно виконати певні вимоги щодо розрахунку повітроводів та повітрообміну. Це необхідно для розрахунку та проектування вентиляції в басейні.
Вимоги до вентиляції басейну без осушувача повітря:
– Канал повітрозабору повинен мати ухил із можливістю дренування найнижчої точки.
– швидкість потоку повітря в повітроводах не більше 4 м/с.
– Загальна швидкість руху повітря до приміщення басейну 0,4-0,6 м/с.
– Швидкість руху повітря у прикордонному із дзеркалом води шарі не більше 0,1 м/с.
– швидкість руху повітря в зоні присутності людей 0,1-0,2 м/с.
– Швидкість потоку подачі повітря з решіток для підлоги 0,8-1,5 м/с.
– Швидкість забору повітря на витяжній ґраті 1,5-2,5 м/с.
– Кратність повітрообміну – не менше 4-х (стандартний басейн).
– Температура повітря вища за температуру води не менше ніж на 2 градуси.
Графік залежності швидкості корозії металів від вологості повітря у приміщенні.
Для того, щоб виконати всі перелічені вище умови, необхідно використовувати повітроводи значно більшого перерізу, ніж для басейнів, обладнаних осушувачами.
Набагато більш енергетично ефективним рішенням, крім припливно-витяжної вентиляції басейну, слід розглядати систему осушення повітря. При цьому кратність обміну повітря в приміщенні басейну розраховується вже виходячи з 80 куб. повітря на годину на кожного, хто купається і 20 куб.м. на глядача, але не менше одного крата за годину повного повітрообміну.
Осушувачі повітря для басейнів
Основне та головне завдання осушувача повітря – утримати відносну вологість повітря в межах 65 %.
Наша компанія пропонує енергетично ефективні осушувачі повітря визнаних світових лідерів Данської фірми «Dantherm» та Англійської компанії “Calorex”, які належать до найдосконаліших і найнадійніших систем. Агрегати є моноблоками, надзвичайно прості в монтажі і зручні в експлуатації. Моделі CDP компанії Dantherm і Calorex DH монтуються на стіні, безпосередньо в приміщенні басейну або в суміжному з ним приміщенні і відрізняються низьким рівнем шуму (максимальний допустимий рівень шуму в плавальних басейнах відповідно до СанПіН не більше 60 децибел). Кліматичний моноблок Calorex Delta повністю бере на себе як підготовку свіжого повітря, його осушення, підігрів та охолодження в літній період, так і самостійно підігріває та контролює температуру води у басейні.
Для нагрівання, випаровування та осушення потрібно в середньому 1 кВт тепла на кожен 1 літр води в басейні, при цьому потреба в осушенні становитиме лише 30 % сукупної енергії на утримання басейну. Порядок величини потреби енергії на осушення повітря залежить також від теплоізоляції приміщення.
Проектування систем осушення повітря у басейні
Телефонуйте нам, і наші фахівці допоможуть вам розрахувати та підібрати за спеціальною методикою та за рекомендованою Dantherm та Calorex програмами розрахунку, необхідне обладнання для осушення та вентиляції повітря в басейні та укомплектувати необхідними датчиками та опціями, а також змонтувати його як окремо, так і в комплексі з вентиляцією басейну, виконавши потрібне проектування вентиляції басейну.
Опалення, осушення повітря та вентиляція басейну в комплексі
Щоб тримати випаровування з поверхні води в межах, температура повітря в приміщенні повинна бути як мінімум на 2 градуси вище за температуру води. Адже випаровування води у повітря прискорюється за рахунок підйомної сили, спричиненої різницею тиску прикордонного з водою повітряного шару та повітря над ним. Чим більша різниця температур таких шарів, тим більше зменшується різниця між двома величинами парціального тиску водяної пари в них, і як наслідок зменшується загальне випаровування води.
Комплекс систем для виключення появи конденсату та створення сприятливого мікроклімату може бути виконаний або на комплексній кліматичній установці типу Calorex Delta, яка повністю бере на себе управління всіма системами, включаючи підігрів приміщення, води та повітрообмін, або необхідно реалізувати незалежні системи інженерних рішень.
Ми виконуємо повноцінний спектр робіт з опалення та вентиляції, кондиціювання за прийнятними цінами. Замовте консультацію або зателефонуйте (067) 939-29-29.