Канальний кондиціонер, що це таке?

Пропонуємо до продажу та монтажу канальні кондиціонери. Маємо великий досвід їх встановлення та завжди запропонуємо їх на цікавих умовах – не тільки в плані вартості, а й усього комплексу з проектування, монтажу та сервісу. 

 • Чому канальники
 • Переваги та недоліки канальних кондиціонерів
 • Вартість канальних кондиціонерів
 • Типи канальних кондиціонерів
 • Кондиціонер із притоком (або “підмішуванням”) свіжого повітря
 • Конструкція канального кондиціонера
 • Монтаж канальних кондиціонерів
 • Інші особливості монтажу
 • Приклади монтажу

Чому канальники

Канальні кондиціонери (у кондиціонерщиків – “канальники”) отримали свою назву внаслідок розподілу повітря вентиляційними каналами в кілька приміщень або в кілька точок одного приміщення. Канальний кондиціонер розрахований на охолодження приміщень від 25 до 400 м 2 . Так, бувають потужні канальні кондиціонери, один блок якого згодиться для охолодження приміщення 400м2.

Канальний кондиціонер

Сфера застосування канальних кондиціонерів досить різноманітна – починаючи з квартир, котеджів та офісів, де одним кондиціонером охолоджується кілька приміщень, і закінчуючи вестибюлями, холами та великими залами адміністративних будівель, де необхідно рівномірно кондиціонувати величезні простори завдяки розгалуженій системі повітроводів. У народі ці кондиціонери часто називають канальниками.

Канальні спліт-системи відносяться до напівпромислової групи незалежно від їхньої потужності. Їх випускають усі виробники кондиціонерного обладнання.

Переваги та недоліки канальних кондиціонерів

Плюси

 • Можливість повністю приховати внутрішній блок та реалізувати топовий дизайн. Залишаються видні лише декоративні ґрати, лінійні дифузори чи анемостати.
 • Один канальний кондиціонер здатний охолоджувати декілька приміщень (зазвичай актуально лише для комерційних приміщень)
 • Розподіл повітря можна зробити ідеальним – невідчутними потоками холодного повітря рівномірно по всьому приміщенню
 • Низький рівень шуму. Розташування внутрішнього канального блоку на відстані від зони обслуговування або за стелею робить його практично безшумним.
 • Можливість підмішування свіжого повітря в приміщення та зручне поєднання канального кондиціонера з системою вентиляції.

Мінуси

 • Для встановлення канального кондиціонера та його повітроводів необхідна наявність підвісних стель або місця (300-400мм) щоб його приховати.
 • Монтаж канальних спліт-систем необхідно проводити в стадії ремонту приміщення, по чистовій обробці потім не реалізується, якщо це не стиль лофт
 • Потребує складного дорогого повільного монтажу та мінімальної проектної частини

Вартість канальних кондиціонерів

Якщо прорахувати всі витрати на кондиціювання за допомогою «канальника», то з’ясується, що бюджетним такий варіант не буде. При купівлі канальної спліт-системи необхідно придбати елементи розподілу повітря (повітропроводи, решітки або дифузори, теплоізоляції і т.д.), а найголовніше – готуватися до високої вартості монтажу. Вартість установки канального кондиціонера складніша, а значить і дорожча, ніж установка інших спліт-систем. Канальні спліт-системи з підмішуванням вуличного повітря також будуть дещо дорожчими, т.к. вони доповнюються заслінками на припливному повітроводі, калорифером підігріву припливного повітря і т.д. Таким чином, в результаті ціна системи кондиціювання за допомогою канального кондиціонера може перевищити вартість самої спліт-системи в 2-3 рази.

 

Типи канальних кондиціонерів

Рух повітря у приміщенні1. Канальні кондиціонери є інверторні та неінверторні. Деякі інвертори можуть повністю виконувати функцію економної системи опалення , як у цій статті.

2. Канальні кондиціонери розрізняють по створюваному ними натиску повітря, що подається. Саме від натиску повітря залежить конфігурація і максимальна довжина повітроводів, які з’єднують внутрішній блок канального кондиціонера і приміщення, що охолоджується.

Розведення канального кондиціонера– Низьконапірні канальні кондиціонери забезпечують напір до 45 Па. Довжина повітроводів для низьконапірних кондиціонерів мінімальна. Це найпростіші моделі, здатні охолоджувати лише невелику площу чи кілька приміщень, розташованих поряд. Низьконапірні кондиціонери поширені в номерах готелів

– Середньонапірні канальні кондиціонери з напором до 100 Па здатні обслуговувати кілька приміщень, що знаходяться на відстані один від одного. Набули поширення у квартирах та невеликих офісах.

– Високонапірні канальні кондиціонери – це найпотужніші агрегати, з напором повітря до 250 Па. Вони дозволяють використовувати розгалужену мережу повітроводів. Застосовуються для кондиціювання великих приміщень – залів, вестибюлів, великих магазинів, ресторанів, офісів тощо.

Кондиціонер із притоком (або “підмішуванням”) свіжого повітря

З канальними кондиціонерами часто реалізують функцію підмішування свіжого повітря, – можна це робити в обсязі до 30% продуктивності кондиціонера, 

оскільки він розрахований насамперед на роботу у режимі рециркуляції.

У такому випадку для забезпечення подачі повітря на додаток до канального кондиціонера необхідно встановлювати нагрівач, що забезпечує необхідний підігрів повітря, що подається взимку або застосовувати окремі припливні вентиляційні установки з вбудованими нагрівачами.

Канальні кондиціонери з припливною вентиляцією дозволяють ефективно вирішувати одночасно завдання вентиляції та кондиціювання приміщення протягом усього року. Як правило, співвідношення рециркуляційного та свіжого повітря приймають у пропорції 70-80% рециркуляційного та 20-30% свіжого повітря.

Конструкція канального кондиціонера

У внутрішньому блоці канального кондиціонера, як більшість спліт-систем, знаходиться випарник і вентилятор. У зовнішньому блоці канальної спліт-системи знаходиться компресор, конденсатор та вентилятор обдування конденсатора.

Канальний кондиціонерУ низьконапірних кондиціонерах повітря з приміщення втягується через решітки і надходить у внутрішній блок, де проходить через фільтри, охолоджується або нагрівається до потрібної температури і вентилятором подається через і розподільні решітки всередину приміщення. За наявності припливу атмосферного повітря має бути організований окремий повітропровід з обігрівачем від зовнішньої стіни до внутрішнього блоку канального кондиціонера.

У середньонапірних і високонапірних, як правило, забір та подача повітря здійснюється по повітроводах.

Канальні спліт-системи комплектуються пультом керування. Найчастіше це провідний стаціонарний настінний пульт. Але деякі виробники пропонують інфрачервоний дистанційний пульт управління як окрему опцію.

Монтаж канальних кондиціонерів

Внутрішній блок канального типу встановлюються приховано за підвісною стелею, забір повітря здійснюється з приміщення або вулиці, а подача обробленого кондиціонером повітря в приміщення відбувається за допомогою повітроводів та повітророзподільних декоративних решіток або анемостатів . Установка канальної спліт-системи передбачає монтаж невеликої системи повітроводів. Повітропроводи та решітки купуються окремо від кондиціонера. Їхні параметри підбирають індивідуально для кожного приміщення, враховуючи побажання дизайнера, можливості монтажу, а також принципи розрахунку ґрат. Відведення конденсату від внутрішнього блоку може забезпечити дренажним насосом і природним зливом.

Повітропроводи для реалізації кондиціювання

Приклад монтажу канального кондиціонера

Процес монтажу канального кондиціонера теоретично простий, і складається з установки зовнішнього блоку, укладання міжблочних комунікацій, установки внутрішнього блоку, монтажу повітроводів, відведення дренажу та підведення електроживлення . Але на практиці необхідно врахувати безліч нюансів:

Інші особливості монтажу

 • Під час встановлення канального кондиціонера необхідно передбачити можливість обслуговування внутрішнього блоку без розбирання панелей стелі (установка сервісних лючків). Необхідність забезпечення доступу викликана періодичним чищенням фільтрів та дозаправкою холодоагенту.
 • При монтажі канальний блок бажано розташовувати в підсобному приміщенні (технічному приміщенні, санвузлі, вбиральні) для того, щоб не допускати суттєвого заниження висоти стелі, а схему прокладання повітроводів розробити з урахуванням дизайну приміщень та плану стель. Для установки канального блоку потрібен міжстельовий простір 300-400 мм, для прокладання повітроводів – 150-250 мм.
 • Гнучкі можливості монтажу дають можливість врахувати всі особливості приміщень, що кондиціонуються. Наприклад, за бажання, можливо не здійснювати забір повітря з деяких приміщень, таких як кухня. Це не дозволить запахам поширюватись по всій квартирі.
 • Регулювати температуру в кожній окремій кімнаті можна за рахунок регулювання витрати повітря, встановивши в кожному окремому повітропроводі електронний регульований клапан. Управляється такий клапан із окремого пульта. Можна, але краще утриматись від такого рішення.
 • Припливні димарі повинні бути ізольовані теплоізоляцією. Щоб унеможливити попадання холодного повітря в приміщення при вимкненому кондиціонері в припливному повітроводі встановлюється зворотний повітряний клапан.
 • Монтаж канального кондиціонера триває від 3 до 10 днів, залежно від складності виконаного проекту та обраного обладнання.
 • Монтаж канальної спліт-системи вважається найскладнішим із монтажів спліт-систем напівпромислового типу. Виконувати його мають спеціалісти. Пам’ятайте, що від правильності монтажу спліт-системи залежить якість подальшої роботи.

Приклади монтажу

У нашому портфоліо багато змонтованих канальних кондиціонерів, не всі знімалися огляди. Пару-трійку з них можна глянути за посиланнями: Монтаж на синьоозерній , Монтаж на Драгомирова та Монтаж на Терещенківській . Багато чого ще є на сайті в портфоліо, в інстаграм та на ютуб.


Нами встановлено велику кількість як канальних, так і іншого кондиціонерів. Надсилайте ваш запит нам у месенджери кнопкою праворуч унизу, Замовляйте консультацію або дзвоніть за тел. (067) 939-29-29