Декілька простих правил монтажу котельні

Правил монтажу котельні існує безліч, однак, перерахуємо кілька основних з них. Це, зокрема, спосіб встановлення групи безпеки котла, спосіб встановлення циркуляційного насоса, місце підживлювального клапана, через який система наповнюється водою, та підключення котла до електромережі.

1

Група безпеки

 Що варто врахувати при монтажі котельні

1. Група безпеки котла служить для аварійного витравлення надлишкового тиску при перегріванні котла з будь-якої причини. Група безпеки може бути вбудована в котел або встановлюється окремо. Групу безпеки можна встановити або на подачі, або на звороті від котла, але в будь-якому випадку між самим котлом і групою безпеки не повинно бути запірної арматури: ні кранів, ні вентилів. Такий кран можуть з якихось причин випадково закрити, група безпеки не спрацює, і котел вийде з ладу.

2. Встановлення циркуляційного насоса з мокрим ротором повинно проводитись лише горизонтально. У насосах з мокрим ротором вода охолоджує ротор насоса при роботі тільки в горизонтальному положенні і якщо його встановити так, що вісь насоса буде розташована вертикально, насос перегріється і вийде з ладу. До насосів із сухим ротором це правило не відноситься (Але насоси із сухим ротером в основному – це потужні насоси, які ставляться у великих системах). https://lumax.com.ua/
3. Місце встановлення підживлення системи. Кран підживлення можна врізати в будь-якому місці системи опалення, проте при врізанні його зворотний трубопровід треба дотримуватися запобіжних заходів при дозаповненні системи водою – дозаповнювати не більше 10% об’єму системи за хвилину. Тому що, якщо подати холодну воду у великій кількості від підживлення відразу на котел, теплообмінник котла може тріснути через перепад температур. Проведіть експеримент: поставте склянку в морозилку на годину, потім витягніть і налийте в нього окріп, склянка трісне, щось аналогічне станеться і з теплообмінником котла, особливо якщо чавунний теплообмінник.https://lumax.com.ua/
4. Котел опалення або насос завжди повинні бути заземлені. По-перше, без цього працівники газового господарства не приймуть котельню в експлуатацію, і друге, тільки в цьому випадку система буде безпечною. Ну, і господареві будинку теж, напевно, не захочеться отримати удар струмом при дотику до обладнання котельні.

 


Ми встановлюємо системи опалення будь-якої складності, робимо розведення вентиляційної системи, здійснюємо монтаж кондиціонерів та осушувачів повітря. Щоб отримати кваліфіковану консультацію, дзвоніть за тел. (044) 221-93-35, (067) 939-29-29 або Замовте консультацію .