Настінні та канальні типи осушувачів повітря у басейні

Які осушувачі повітря можуть використовуватися для контролю клімату в басейні? Найпоширенішими варіантами підтримки рівня вологості в басейні є настінні та канальні осушувачі. Розглянемо особливості цих типів осушувачів.

Монтаж настінних осушувачів

Осушувач повітря Використання тільки настінних осушувачів для забезпечення комфортного середовища у приміщенні басейну абсолютно неефективне. Настінні осушувачі забезпечують підтримку необхідної вологості, але не забезпечують повітрообмін у приміщенні – це призводить до відчуття задухи у приміщенні. Також, для повного видалення вологи навіть у невеликому басейні, зазвичай не вистачає установки одного осушувача – необхідно ставити 2 – 3 осушувачі, а це вже економічно не вигідно та займає місце у приміщенні.

Настінні осушувачі використовуються разом із припливно-витяжною вентиляцією.що дає збалансовану та ефективну систему, що підтримує комфорт. Монтаж настінного осушувача полягає в підведенні електроживлення та дренажного трубопроводу, відповідно до схеми монтажу та прив’язок до місця встановлення. Безпосередньо монтаж осушувача може проводитись у спеціальній ніші, безпосередньо на стіні або підлозі із застосуванням кронштейнів або пластин. Перед введенням в експлуатацію за допомогою вбудованого або виносного гігростата виставляють необхідний діапазон вологості. Досягши встановлених показників, осушувач увімкнеться. Осушувач монтується максимально близько до поверхні води, але не нижче 250 мм. Осушувачі можна змонтувати в спеціальному технологічному приміщенні, провівши в басейн тільки патрубки, що подають і витяжні, з закриваючими гратами.

 

Система осушення у басейні

Монтаж канальних осушувачів

Часто монтируют канальные осушители, которые размещаются рядом с помещением в чердачном или подвальном техническом помещениях.

Канальний осушувач повітря

Подача и забор осуществляются через решетки по сети воздуховодов. Такие осушители допускают подмес атмосферного воздуха. Монтируются воздуховоды согласно проекту или подготовленной документации. Влажный воздух удаляется из верхней зоны помещения, а сухой и теплый подается в нижнюю зону помещения. Воздуховоды, как правило, изготавливают из листовой оцинкованной стали круглого или прямоугольного сечения. К месту установки оборудования подводят электропитание и дренажный трубопровод. После разводки по помещению воздуховодов, монтируется непосредственно сам осушитель. Воздухораспределительные устройства монтируют в специальные приспособления – адаптеры, которые установлены в решетках, диффузорах, анемостатах, после чего устанавливается заданный диапазон влажности в оборудовании.

Если в помещении бассейна нет возможности разместить настенный осушитель, возможен вариант установить канальный осушитель. Канальный осушитель может размещаться рядом с бассейном в техническом помещении, в подполье бассейна, на техническом чердаке над бассейном. Воздухораздача и воздухозабор осуществляются по системе воздуховодов через решетки. Также, канальные осушители имеют опцию подмеса наружного воздуха.

Монтаж канального осушителя происходит следующим образом:Канальні осушувачі повітря у басейні

  1. Монтаж системы воздуховодов. Установка производится в соответствии с принятой схемой воздухораспределения, на основании утвержденного проекта. В основном применяются жесткие воздуховоды – круглые/прямоугольные из оцинкованной стали или круглые спирально-навивные. Прокладывают рециркуляционные, приточные и вытяжные воздуховоды. Возможен дополнительный монтаж клапанов с возвратной пружиной.
  2. Подводка коммуникаций. К венткамере подводятся электропитание, теплоноситель, система дренажа, трап аварийного слива воды. Для этого предварительно выдаются задания смежным организациям.
  3. Монтаж осушувачів.  Після виконання всіх попередніх робіт приступають до встановлення осушувача. Монтаж проводиться на спеціальні віброгасні опори, а повітропроводи підключаються через гнучкі вставки. Це необхідно для запобігання передачі вібрацій, що сприймаються нами як шум, що видається осушувачем.
  4. Монтаж повітророзподільних пристроїв  – решіток, дифузорів, анемостатів тощо.
  5. Пуско-налагоджувальні роботи.  Ще до включення осушувача встановлюють робочий діапазон температур та вологості Alter Air. Після цього проводять запуск установки та тестують роботу осушувача.

Ми пропонуємо проектування, постачання та монтаж даного обладнання. Для консультації та замовлення телефонуйте – (067) 939-29-29 або (044) 221-93-35