Система «тепла підлога» для дому та квартири

Наша компанія виконує монтаж цих систем. У цій статті опишемо пристрій теплих підлог та керування ними.

Система «Тепла підлога» – це система опалення з високою інерцією, теплопередача в якій здійснюється через передачу теплової енергії цементній стяжці підлоги. Та своєю чергою нагріває приміщення. Система теплої підлоги відома з часів стародавнього Риму, тоді вона називалася “гіпокауст”. Цей вид опалення є найбільш оптимальним для клімату житлового приміщення. Тепло рівномірно розподіляється знизу нагору.

lfdkjg

Внутрішньопідлогове опалення з водяним контуром або система «Тепла підлога»

  •  Як нормується температурний режим

Температурний режим теплої підлоги вибирається зазвичай так: у приміщеннях з непостійним перебуванням (санітарних вузлах) температура поверхні підлоги вибирається в межах 30-35 °C. У приміщеннях з постійним перебуванням – не більше 28°C.

Температурний режим поверхні підлоги безпосередньо залежить від температури теплоносія, що подає. Реальна температура поверхні «теплої підлоги» дорівнюватиме температурі зворотного теплоносія. Це означає, що температура на термометрі, змонтованому на зворотному розподільчому колекторі буде реальною температурою поверхні підлоги.

  • Методи розкладання трубок 
Традиційно прийнято вважати за основу два основні способи розкладки: «Равлик» та «Змійка». Більшість майстрів використовують тільки ці способи, незважаючи на те, що далеко не завжди вони підходять за вимогами об’єкта. Кожне приміщення унікальне і не завжди стандартні рішення відповідатимуть вимогам.
65 67
Метод укладання по зовнішнім стінам Динаміка температури теплоносія у петлях

При проектировании системы тёплого пола важным является правильный подбор компонентов и их монтаж. Нужно учитывать и внутреннее сопротивление в водяных контурах «тёплого пола», оно в 4 раза выше, чем в радиаторном. Поэтому отдельное внимание нужно уделить насосу, чтобы тот обеспечивал необходимый по условию проток теплоносителя и напор.

  • Комбинированная система Радиаторного (высокотемпературного) и Внутрипольного (низкотемпературного) отопления – наиболее частое сочетание нагревательных элементов любого типа помещениях. При этом необходимо в теплые полы подать теплоноситель с температурой 40-50 градусов, а на радиаторы – 70-80 градусов. Решается эта задача установкой смесительного узла на контур теплого пола.

765


рперпрпорРассмотрим более детально узел подмеса

 
Состоит такой узел, как правило из:
– насоса (элемент 2 на рисунке);
– регулировочного дозирующего клапана (элемент 1 на рисунке);
– соединительной арматуры;
– байпаса в виде балансировочного крана, размещённого обязательно перед подачей на насос (элемент 4 на рисунке);

 

 

 

  • Варианты подключения циркуляционного насоса:
9544 6542
Последовательное  включение Параллельное  включение
а) Последовательное. Улучшает напор, что особенно важно на длинных контурах.
б) Параллельное.  Не рекомендуется. Слабый напор. На длинных контурах не будет протока. Возрастает потребность в насосе большей мощности.
 

Виды регулирования и управления системой “теплый пол”

  • Зональное регулирование

Регулировка отдельного контура или группы контуров по температуре поверхности или комнатной, предустановленной по термостату.

лгшлшг

1. Клапан регулирующий.
2. Байпасный узел.
3. Циркуляционный насос.
4. Накладной термостат.
5. Термоголовка электрическая.
6. Фитинг соединительный.
7. Обводная байпасная линия.
8. Термостат (Хронотермостат) комнатный.

 

  • Регулирование по общему принципу

34656

Контуры сбалансированы и работают в одном температурном графике.


 

  • Принцип устройства бетонной стяжки

При обустройстве «тёплого пола» учитываются характеристики, тип основания, на котором если потребуется, будет обустроена черновая заливка.

недоступний

Варто зауважити, що обігрівати будинок однією «Теплею підлогою» не завжди правильно. У деяких приміщеннях, наприклад спальнях, тепла підлога буде некомфортною у використанні. У приміщеннях, заставлених шафами та меблями – тепла підлога буде неефективною. Зазвичай потрібна зв’язка, сукупність систем, кожна з яких вирішуватиме свої завдання.


Виконуємо повноцінний спектр робіт з опалення та вентиляції, кондиціювання за прийнятними цінами. Замовте консультацію  або зателефонуйте за тел. (044) 221-93-35, (067) 939-29-29 і переконайтеся в якості виконуваної нами роботи!