Наша компанія виконує монтаж цих систем. У цій статті опишемо пристрій теплих підлог та керування ними.
Система «Тепла підлога» – це система опалення з високою інерцією, теплопередача в якій здійснюється через передачу теплової енергії цементній стяжці підлоги. Та своєю чергою нагріває приміщення. Система теплої підлоги відома з часів стародавнього Риму, тоді вона називалася “гіпокауст”. Цей вид опалення є найбільш оптимальним для клімату житлового приміщення. Тепло рівномірно розподіляється знизу нагору.
Внутрішньопідлогове опалення з водяним контуром або система «Тепла підлога»
- Як нормується температурний режим
Температурний режим теплої підлоги вибирається зазвичай так: у приміщеннях з непостійним перебуванням (санітарних вузлах) температура поверхні підлоги вибирається в межах 30-35 °C. У приміщеннях з постійним перебуванням – не більше 28°C.
Температурний режим поверхні підлоги безпосередньо залежить від температури теплоносія, що подає. Реальна температура поверхні «теплої підлоги» дорівнюватиме температурі зворотного теплоносія. Це означає, що температура на термометрі, змонтованому на зворотному розподільчому колекторі буде реальною температурою поверхні підлоги.
- Методи розкладання трубок
![]() |
![]() |
Метод укладання по зовнішнім стінам | Динаміка температури теплоносія у петлях |
При проектировании системы тёплого пола важным является правильный подбор компонентов и их монтаж. Нужно учитывать и внутреннее сопротивление в водяных контурах «тёплого пола», оно в 4 раза выше, чем в радиаторном. Поэтому отдельное внимание нужно уделить насосу, чтобы тот обеспечивал необходимый по условию проток теплоносителя и напор.
- Комбинированная система Радиаторного (высокотемпературного) и Внутрипольного (низкотемпературного) отопления – наиболее частое сочетание нагревательных элементов любого типа помещениях. При этом необходимо в теплые полы подать теплоноситель с температурой 40-50 градусов, а на радиаторы – 70-80 градусов. Решается эта задача установкой смесительного узла на контур теплого пола.
Рассмотрим более детально узел подмеса
– насоса (элемент 2 на рисунке);
– байпаса в виде балансировочного крана, размещённого обязательно перед подачей на насос (элемент 4 на рисунке);
|
|
![]() |
![]() |
Последовательное включение | Параллельное включение |
Виды регулирования и управления системой “теплый пол”
- Зональное регулирование
Регулировка отдельного контура или группы контуров по температуре поверхности или комнатной, предустановленной по термостату.
- Регулирование по общему принципу
Контуры сбалансированы и работают в одном температурном графике.
- Принцип устройства бетонной стяжки
При обустройстве «тёплого пола» учитываются характеристики, тип основания, на котором если потребуется, будет обустроена черновая заливка.
Варто зауважити, що обігрівати будинок однією «Теплею підлогою» не завжди правильно. У деяких приміщеннях, наприклад спальнях, тепла підлога буде некомфортною у використанні. У приміщеннях, заставлених шафами та меблями – тепла підлога буде неефективною. Зазвичай потрібна зв’язка, сукупність систем, кожна з яких вирішуватиме свої завдання.
Виконуємо повноцінний спектр робіт з опалення та вентиляції, кондиціювання за прийнятними цінами. Замовте консультацію або зателефонуйте за тел. (044) 221-93-35, (067) 939-29-29 і переконайтеся в якості виконуваної нами роботи!