Типи газових котлів, частина1

На які типи діляться газові котли

 

Правильний вибір газового котла важлива складова установки системи опалення. Як серце всієї опалювальної системи, газовий котел повинен повністю відповідати всім особливостям приміщення, в якому передбачається установка опалення.

https://lumax.com.ua/

Газовий настінний котел

 

Існує градація котлів за кількома параметрами.
  1. за типом камери згоряння – відкрита чи герметична.
  2. за типом пальника
  3. за способом встановлення – настінні або підлогові
  4. за наявності контуру ГВП – двоконтурні або одноконтурні
  5. за типом викиду димових газів – з природною тягою або з примусовим димовидаленням
  6. за типом матеріалу теплообмінника – чугун, сталь, мідь
  7. за типом розпалювання – електронний або автоматичний
 

1a. Котел із відкритою камерою згоряння

 
У котлах опалення з природною тягою виведення продуктів згоряння здійснюється за рахунок постійного надходження повітря з приміщення котельні.
 
https://lumax.com.ua/
 

1b. Котел із герметичною (закритою) камерою згоряння

 
У котлах із герметичною камерою згоряння з примусовою тягою виведення продуктів згоряння здійснюється примусово. У промислових котлах додатково використовують зовнішній димосос, який забезпечує викид димових газів через димову трубу.
У котлах з герметичною камерою згоряння побутового призначення приплив повітря для підтримки режиму горіння та виведення димових газів здійснюється за спеціальним коаксіальним димоходом. Конструкція коаксіального димоходу є рекуператором. Холодне повітря з вулиці надходить у котел спеціальним каналом, розташованим усередині димовідвідної труби, прогріваючись при цьому за рахунок гарячих димових газів. Котли з рекуператором можуть бути, як з примусової турбо, так і з природною тягою – побутові парапетні котли і газові конвектори.
 
 

2a. Атмосферні (підові) пальники

Ще один варіант опалення – інжекційні пальники із попереднім перемішуванням палива та повітря. Даний тип пальників не потребує вентилятора для нагнітання повітря. Режим горіння підтримується рахунок природної тяги. Встановлюються такі пальники на промислових (середній потужності) та побутових котлах із природною тягою з відкритою камерою згоряння. Наприклад, на широко відомому промисловому – ДКВР та побутових вітчизняних – КЧМ, КСТ-Г, АОГВ та АОТГ.

ustroistvo котел_з_атмосферним_газовим_пальником_wolf_ng-31e_2
Котел з атмосферним пальником та принцип її роботи

 

2b. Вентиляторні (дутьові) пальники

Смолоскипні надувні пальники, в конструкцію яких входить надувний вентилятор. Вентилятор забезпечує подачу повітря до робочої камери котла – камери згоряння. У надувних пальниках повітря та газ змішуються прямо в камері згоряння котла, внаслідок чого утворюється газоповітряна суміш. При вентиляторах, що працюють, падіння тиску газу в магістралях нижче встановленої норми, тут не так критично, як для атмосферних пальників.

3-процес-окислення-спалювання

 

Надувні пальники можуть забирати повітря з вулиці для приготування газоповітряної суміші. Але для цього, щоправда, потрібно буде використовувати систему попереднього підігріву. Особливо це важливо за сильних морозів.
До недоліків таких пальників можна віднести рівень шуму та енергоспоживання.
 
 Типи котлів на кшталт виконання – настінне або підлогове виконання.
 

3a. Котли підлогові

Довговічний опалювальний агрегат з широкими можливостями та потенціалом по діапазону потужності.

Котли підлоги бувають з чавунним, сталевим і мідним теплообмінником, мають великий внутрішній об’єм теплоносія. Ці апарати зазвичай йдуть з одним водяним контуром. Є моделі із вбудованим бойлером для приготування гарячої санітарної води – ГВП. Газові котли опалення є ідеальним рішенням для опалення будівель великої та середньої площі.
Одним словом, котли для підлоги – стаціонарні теплогенератори, що включають в себе виключно ті компоненти, які необхідні для нагрівання теплоносія. Це дозволяє більш гнучко і точно вирішувати питання теплопостачання з необмеженою кількістю контурів, що важливо при облаштуванні опалення в будинках з великої площі.

 

настінний-газовий-котел-300x207 напальний-одноконтурний-газовий-котель(1)
 Настінний котел  Підлоговий котел

 

3b. Настінні котли

Орієнтовані на користувальницький ринок. По суті є міні-котельня. Казани можуть бути одно або двома контурними. Двоконтурні котли – казан-колонка – опалювальний апарат з можливістю приготування гарячої сантехнічної води – ГВП. Орієнтовані такі котли на котеджі, будинки малої та середньої площі. Настінні котли можуть бути з відкритою або закритою камерою згоряння з примусовим видаленням диму або з видаленням за рахунок природної тяги.
Читайте короткі характеристики котлів типу скидання продуктів згоряння: Типи газових котлів  – Частина 2

 
Ми пропонуємо проектування, постачання та монтаж даного обладнання. Для консультації та замовлення телефонуйте (067) 939-29-29