Типи вентиляційних систем, монтаж вентиляції

У цій статті хотілося б нагадати користувачам, що кондиціонер не вентилює приміщення. Так, саме так!

Незважаючи на ясність у цьому питанні, багато людей дзвонять нам з питанням: “У мене в кімнаті душно, могли б ви поставити кондиціонер?”. Уточнюючи завдання та потребу людини, ми з’ясовуємо, що насправді проблема полягає у вологому та забрудненому повітрі та домішках сторонніх запахів. Але клієнт упевнений, що кондиціонер вирішить цю проблему.

Не потрібно мати інженерну освіту, щоб зрозуміти, що проблема із забрудненим повітрям не є проблемою надто гарячого повітря. Кондиціонер вирішує задачу охолодження повітря у приміщенні, а вентиляція вирішує задачу очищення та видалення забрудненого повітря. Це дві різні завдання та дві різні системи. Кондиціонер вентиляцію не замінить. Тому розглянемо, які типи систем вентиляції можуть бути і розв’язувані ними завдання. 

Типи вентиляційних систем та які завдання вони вирішують

Вентиляція – це видалення забрудненого повітря та заміна його свіжим та чистим. Вентиляція може бути природною та механічною.Природна вентиляція

Природна вентиляція – це вентиляційний канал невеликого перерізу, який з’єднує Вашу кімнату з викидом вище покрівлі будівлі. У цьому випадку за рахунок різниці тисків і температур повітря з приміщення виходитиме цим каналом на вулицю. Така система може працювати лише як витяжна.

До механічної вентиляції відноситься те, що Ви зазвичай бачите під стелею в супермаркетах, складських та виробничих приміщеннях, тобто в тих місцях, де природної вентиляції буде недостатньо.

Ми рекомендуємо виконувати монтаж вентиляції в котеджі, який Ви робите, в квартирі, яку ремонтуєте, тому що користь від неї безсумнівно буде. Вкладення у вентиляційну систему, будь то квартира та котедж, становитиме порівняно з вартістю ремонту невелику суму, а користь, яку вона принесе, буде ніяк не меншою ніж користь від телевізора, пральної чи посудомийної машин, тощо. Багато хто сумнівається, що установка такої системи повна нісенітниця, – їм буде достатньо відкривання вікон для вентиляції котеджу, квартири, а деякі навіть стверджують що і цілого заводу.

Вентиляція у будинку: користь чи ні? Набірна вентиляція

Неудобства такого способа вентиляции очевидны: это быстрое выхолаживание помещения при открытых окнах, и соответственно потери дорогого тепла, необходимость вообще открывать окна и слушать шум улицы, неконтролируемость этого процесса и т.д.

Сознательно отказываться от установки вентиляционной системы в своем жилье могут только люди, которые ранее не жили при такой системе и не использовали ее преимущества.

По данной ссылке можете просмотреть краткий отчет об использовании в квартире приточно-вытяжной установки Mitsubishi Electric LOSSNAY. Из которого можно сделать вывод о целесообразности использования такой системы.

Если говорить о бытовых системах вентиляции для частного жилья, площадью от 50 м2 до 600 м2, то наиболее часто используемые варианты – это приточно-вытяжная система с рекуператором и системой воздуховодов, доставляющих воздух во все комнаты жилого дома, или же компактные покомнатные установки  TwinFresh или Pranа  отечественного производства. И тот и другой вариант имеет право на жизнь. Но если Вы решили установить в доме такую премиумную опцию как вентиляция, то советуем использовать и премиумное решение. Покомнатные агрегаты несколько шумны и для установки в спальнях могут не подойти, также они имеют совсем небольшую производительность. В случае же с компактной приточно-вытяжной установкой воздуховодов, шум системы вентиляции можно будет свести на нет.


Щоб проконсультуватися з приводу встановлення таких систем вентиляції, дзвоніть за тел. (067) 939-29-29 або (044) 221-93-35 або  Замовте консультацію !