Як об’єднати газовий котел та камін з водяною сорочкою

З цікавих концепцій систем опалення, що застосовуються у приватних будинках і не тільки – це комбінація каміна з водяною сорочкою з другим джерелом тепла – газовим, твердопаливним котлом або тепловим насосом. Камін у цьому випадку може бути як додаткове джерело тепла. Розкажемо про те, як проектується така система та які основні компоненти до неї входять.

Як об'єднати в одну систему камін та газовий котел

Як об’єднати в одну систему камін та газовий котел

На малюнку зліва зображено водяний контур каміна, що має водяну сорочку. З правого боку стандартна система опалення на основі газового котла. У будь-якій системі опалення повинен бути розширювальний бак. Водяний контур каміна за вимогами безпеки повинен виконуватись з відкритою розширювальною ємністю. Тобто водяний контур каміна має бути відкритим. Контур газового котла – це закрита система опалення. Об’єднуються вони через пластинчастий теплообмінник, де відбувається теплопередача від каміна в контур газового котла, для прикладу. Зі схеми видно, що у контурі газового котла свій циркуляційний насос, а в контурі каміна – свій насос. Керує ними обома і загалом системою опалення контролер опалювальних систем. При досягненні температури в каміні понад 60 градусів,

Не стоит использовать камин с водяной рубашкой как основной источник отопления. Это будет не целесообразно. В данном случае рассматривать надо твердотопливный котел. Как дополнительный источник отопления – да. Весьма хороша такая схема тогда, когда вы например планировали ставить в своем доме обычный камин, его можно заменить на камин с водяной рубашкой и получить за счет этого дополнительное тепло, извлеченное более эффективным образом.

Какие преимущества схемы объединения камина и газового котла в одно целое:

  1. Экономия основного источника тепла, газа или теплового насоса. Основной источник практически отключится на то время, когда будет работать камин.
  2. Вспомогательный источник мощности – на тот случай, когда например, когда основной источник не может дать достаточного количества тепла в сильный мороз.
  3. Резервне джерело тепла на аварійний випадок, коли є суттєві проблеми з основним джерелом (газовим котлом).

Виконуємо повний комплекс робіт з вентиляції, кондиціювання, опалення та водопостачання у Києві та області. Замовте консультацію  або зателефонуйте
за тел. (044) 221-93-35, (067) 939-29-29.