Застосування антифризів у системах опалення

Застосування антифризів у системах опалення, де може бути загроза заморожування труб та опалювальних приладів, використовуються незамерзаючі рідини (антифризи). Розглянемо деякі особливості використання їх у системах опалення.

антифризАнтифриз для систем опалення може продаватися вже готовим до вживання у вигляді суміші етиленгліколю/пропіленгліколю з водою або у вигляді концентрату з температурою замерзання до – 65 градусів Цельсія, потім цей концентрат треба розбавляти водою. Антифризи мають меншу теплоємність у порівнянні з водою на 15-20 %, в’язкість їх вища і об’ємне розширення більше, тому залити антифриз в систему опалення, де циркулювала вода, буде некоректно. Виходячи з властивостей антифризів опалювальні прилади повинні бути на 30-50% потужнішими, розширювальний бак – на 40-60% більше. Перед заливкою антифризу в систему треба переконатися в допустимості використання антифризу в даній системі, а також чи не виконана система з оцинкованої труби; антифриз не можна заливати в систему, де є оцинковані трубопроводи або радіатори.

У випадку, якщо циркуляція антифризу планується в контурі котла – треба проконсультуватися з виробником котла, деякі котли заборонено використовувати для роботи з антифризом.

 

Декілька простих порад при експлуатації систем опалення з антифризом:

51-400х331

1. Перед заливкою антифризу в систему треба перевірити, чи не буде опадів при змішуванні його з водою, таке може статися при надмірній жорсткості води. Якщо осад випаде, треба використовувати дистильовану воду.
2. Антифриз періодично потрібно змінювати (як і в автомобілях) із періодичністю, зазначеною виробником.
3. Перед заміною антифризу систему треба промити.
4. Автомобільний тосол або антифриз у системах опалення не можна застосовувати, він містить присадки, неприпустимі для експлуатації в житлових будинках.
5. У трубних з’єднаннях треба використовувати спеціальні герметики через високу плинність антифризів і здатність проходити через найтонші щілини.
6. Не розбавляйте антифриз більш ніж на 50%, погіршаться його антикорозійні властивості, також можливе випадання осаду.


Виконуємо повноцінний спектр робіт з опалення та вентиляції, кондиціювання за прийнятними цінами. Замовте консультацію  або зателефонуйте за тел. (044) 221-93-35, (067) 939-29-29 і переконайтеся в якості виконуваної нами роботи!