Опалення та вентиляція автомийки.

У цій статті розповімо про концепцію опалення та вентиляції в автомобільній мийці, яку нещодавно доводилося прораховувати.

Отже, що маємо на вході:

Автомийка, якій потрібно забезпечити опалення та інсталювати вентиляційну систему відповідно до вимог ДБН та практики проектування. Почнемо з опалення:

Зважаючи на те, що на об’єкті відсутній газ, варіантів джерела тепла було два: твердопаливний (пеллетний) котел і тепловий насос. Спільно із замовником було прийнято рішення розглядати концепцію на пелетнику, тепловий насос був забракований через вихід бюджету за певні рамки. І не лише тому.

За вартістю експлуатації дані два джерела тепла можна порівняти, однак у пелетного котла була то перевага, що можна було використовувати більш дешеві прилади опалення, розраховані на температуру теплоносія більше 60°С, що позбавило замовника необхідності проектувати наприклад перерозмірені радіатори на теплоносій 35-45 градусів у випадку із тепловим насосом.
Аналогічно і повітряно-опалювальні агрегати, застосовані у самій мийці, матимуть паспортну потужність при використанні теплоносія з розрахунковою температурою 80/60 град. Використовуючи тепловий насос, замовнику довелося б реалізовувати опалення в будівлі на теплих підлогах, що в цьому випадку недоцільно або дорого або використовувати опалювальні прилади значно більшого розміру, ніж зазвичай.

1 2

Жилых помещений, находящихся рядом с автомойкой не было, поэтому опасаться жалоб жильцов на задымление от дымохода пеллетного котла не приходилось. В офисы второго этажа, используемые либо для нужд заказчика, либо для сдачи в аренду было предложено установить приточно-вытяжную вентиляцию, что было целесообразно потому-что автомойка находится рядом с оживленной трассой и приточно-вытяжная вентиляция позволяет закрывать окна офисов, таким образом их шумоизолируя и давая сотрудникам спокойно работать в условиях чистого воздуха.

Площадь всех помещений, как автомойки, так и офисных помещений, составляет более 1000м2. C учетом потребности на отопление, на горячее водоснабжение, с учетом слабого утепления первого этажа, где находится автомойка, рассматриваем пеллетный котел на 120кВт.

Далее на эскизе отображаем как будут проходить коммуникации и где будут находиться отопительные приборы и сама котельная, после чего производим приблизительный подсчет стоимости для того, чтобы заказчик понимал бюджет.
При нашем подсчете котельная и вся система отопления вышла стоимостью 24 929 $ при использовании отечественного пеллетного котла оснащенного польской автоматикой, дымоходом из миллиметровой стали Ду 250мм “нержавейка в оцинковке”.

В составе в котельной также есть буферная емкость объемом 1,5т ввиду того, что заказчик предположительно будет топить котел как дровами, так и пеллетами. Поэтому теплоаккумулятор в системе точно понадобится.

От котла до буфера планируем использовать стальную трубу, после буфера качественный европейский полипропилен, которым и выполняем далее черновую разводку отопления и подводы к радиаторам.

Радиаторы предполагаем турецкого производства с качественной порошковой покраской.

Для обогрева 6ти постов помещений автомойки используем воздушно-отопительные настенные агрегаты Volcano либо другого производителя. Их можно инсталлировать как на простых кронштейнах, так и в комплекте со смесительной камерой, которая позволит использовать этот агрегат не только как отопительную, но и как приточную установку.

Система вентиляции рассчитана из требований ДБН В.2.5-67-2013, приблизительный воздухообмен рассчитан в объеме 1950м3/час, сюда же входит и вентиляция комнаты ожидания посетителей.

Зважаючи на те, що кількість людей в офісних приміщеннях замовнику невідома, ми припускаємо щільність заселення офісів 1 людина на 6м2.

Вентиляційну установку пропонуємо з рекуперацією, т.к. при такій витраті повітря утилізація тепла більш ніж доцільна.

У приміщенні автомийки припускаємо кратність повітрообміну не менше 5 і виконуємо її витяжним обладнанням. Припливна вентиляція, за рішенням замовника, буде виконана з використанням змішувальних камер для припливних агрегатів Volcano або Proton, або від припливної вентиляції замовник відмовиться, використовуючи перетікання повітря через ворота, використовуючи тільки теплові завіси.

Вартість описаної системи вентиляції склала 15 527 $

3