Теплові насоси Повітря-Вода

Як було зазначено в інших статтях, теплові насоси можуть бути із зовнішнім контуром, покладеним у ґрунт або у водойму для вилучення тепла із землі або води (тепловий насос Земля-Вода), але і можуть також витягувати тепло з вуличного повітря (тепловий насос Повітря- Вода). У такому разі тепловий насос аналогічний кондиціонеру – є зовнішній блок, який встановлюється на вулиці, та опалювальні прилади усередині будівлі. На них надходить нагріта вода.

Використання Теплового насосу daikin-altherma

Теплові насоси Повітря-вода: коротка характеристика 

 
Відмінність таких теплових насосів від тих, що мають ґрунтовий контур – тільки в режимі роботи обладнання – чи воно працюватиме ефективно до -15 градусів або до -30.
 
З теплових насосів класу Повітря-Вода хочемо запропонувати Вашій увазі продукцію двох відомих брендів – Daikin та Mitsubishi Electric, що пропонують ринку відповідно системи Daikin ALTHERMA та Mitsubishi Electric ZUBADAN . Ці компанії є лідерами в сегменті кліматичної техніки якості продукції та інновації. Саме вони першими вийшли на ринок побутових теплових насосів і до сьогодні тримають високу марку надійності та довіри. Все обладнання збирається в Японії та Європі, проходить повний контроль якості. Будь-яка модель поставляється з гарантією на 36 місяців від дати запуску.
 
На будь-якому вищезгаданому обладнанні можна побудувати повноцінну систему з обігрівом, кондиціюванням будинку та гарячим водопостачанням. Невеликі відмінності є лише у компонуванні систем. У Daikin внутрішній блок може обробляти тільки воду, потім подаючи її в накопичувальний бак, теплу підлогу або фанкойли. 
У Mitsubishi Electric можна одночасно скомпонувати фреоновий та водяний контур, вибравши відповідні внутрішні блоки системи кондиціювання. Підігрів гарячої води здійснюється окремою платою та модулем нагріву.
 
 При виборі теплового насоса ми не рекомендуємо розглядати найдоступніші варіанти вітчизняного виробництва та виробництва третього світу. Неправильна робота або поломка навіть одного компонента системи може призвести до непоправних наслідків – псування будівельних конструкцій, травм людей. Гнучка система знижок на ALTHERMA і ZUBADAN дозволяє надати порівнянну ціну кінцевої системи навіть з недорогими аналогами, залишаючись при цьому системами класу «люкс».
 
Схема розведення системи опалення з тепловим насосом
Зовнішній блок теплового насосу Повітря-Вода Взаємодія в системі опалення на базі теплового насосу
   
Основними характеристиками теплового насоса є діапазон робочих температур і COP (співвідношення перенесеної теплової енергії, до витраченої електричної). У обладнання Daikin та Mitsubishi Electirc ці значення від -25 до +45 градусів Цельсія та COP до 5.2.
 
С изменением температуры COP меняется. Например, при +20 он равен 5, а при -25 – всего 2,2. Изменение коэффициента зависит от типа теплового насоса. Именно у тепловых насосов Воздух-Вода COP  гораздо быстрее падает при изменении температур. На практике это означает, что при +5 градусах на улице для отопления одной комнаты нужно будет затратить 0,5 кВт/ч, а при -25 на улице – уже 2 кВт/час.
 
По затратам на поддержание работоспособности системы и затратам на электроэнергию данное оборудование вплотную приближается к отоплению газом даже при температуре наружного воздуха -15 градусов. Еще более автономной можно сделать систему климатики дома благодаря установке солнечного колектора в случае с Daikin Altherma. В этом случае стоимость содержания будет минимальной, а служить такая система будет десятилетия.
 
Єдиним фактором, що стримує масове впровадження технології «теплового насоса», є мала поінформованість кінцевого покупця і висока вартість такого рішення. Однак нескладний розрахунок показує, що обладнання окупає саме себе протягом максимум 6-7 років, і це за нинішньої вартості енергоносіїв.
 

 
Ми виконуємо повноцінний спектр робіт з опалення, вентиляції та кондиціювання у Києві за прийнятними цінами. Замовте консультацію та зателефонуйте за тел. (044) 221-93-35 та (067) 939-29-29!