Як опалювати квартиру без центрального опалення: варіанти

Як опалити квартиру без центрального опалення

Як опалювати квартиру чи будинок за відсутності централізованого опалення? Всім звичним рішенням у цій ситуації є облаштування автономної системи опалення на базі газового, твердопаливного, рідкопаливного, електричного котла або використання звичайної печі. Звичайно всі ці варіанти не є проблемою для власників будинків, але для мешканців квартир – не всі варіанти реалізовані

 

Альтернативне опалення в квартирі чи будинку без газу

Сучасний ринок опалювального обладнання пропонує трохи дійсно рішень для того, щоб обігріти квартиру або будинок за відсутності централізованого опалення або газопостачання, це можуть бути:

  • Теплові насоси ( повітря-вода ). У своєму досвіді один раз стикалися з подібною інсталяцією у квартирі. Ось цей монтаж. Зумовлено застосування ТН замовником було необхідністю використовувати водяну теплу підлогу, на що він був категорично налаштований, а також тим нюансом, що зовнішній блок теплового насоса ми поставили на покрівлі поруч із вентиляційною шахтою багатоповерхівки, тепле повітря з якої було направлено на конденсатор зовнішнього блоку ТН . Це давало дуже хорошу надбавку до економічності роботи ТН взимку. 
  • Електроопалення (сюди можна віднести все опалювальне обладнання, що працює від мережі: електрокотли, електрична тепла підлога, інфрачервоні панелі та інше).
  • Кондиціонери інверторного типу, що працюють на опалення до -25 ° С та нижче. Їх також називають тепловими насосами повітря-повітря. Для квартири в багатоповерхівці це напевно раціональний варіант, тому що будь-який тепловий насос виробляє тепла набагато більше ніж споживає електроенергії. До того ж у цьому випадку користувач отримує опалення та охолодження;

Також у розумінні питання може допомогти порівняльна таблиця (клікабельна), зроблена нами для довільної площі в 100м2, де проводиться порівняння витрат на ці варіанти та особливості їх застосування. Це дасть можливість вам спиратися на якісь цифри

Чи зможемо уточнити таблицю для вашої площі, зв’язуйтесь з нами зручним способом. Небагато деталей про кожен варіант можна сказати нижче:

Опалення квартири та будинку тепловим насосом

Опалення тепловим насосом

Тепловий насос – сучасне обладнання, яке повсюдно використовується в розвинених країнах для опалення квартир і будинків, де воно давно перестало бути «альтернативним». Оптимально застосовувати тепловий насос для опалення в приватному будинку, де є можливість організувати зовнішній контур для споживання низькопотенційної теплової енергії – у випадку з квартирою можна замістити тільки ТН повітря-вода (ТН бувають таких типів, як ґрунт-вода та повітря вода). При цьому таке рішення має низку переваг:

  1. Високий ККД (загалом 200-350%), який вимірюється специфічним для ТН коефіцієнтом продуктивності чи COP (coefficient of performance). Чим вище цей показник, тим вища ефективність теплового насоса і тим швидше він окупається.
  2. Забезпечувати можуть роботу не лише опалювальної системи, а й системи ГВП.

Можливим недоліком опалення даним обладнанням може бути висока вартість самої установки та її монтажу, а також складність застосування в квартирі.

Електроопалення в квартирах та будинках без централізованого опалення

Організувати опалення квартири електрикою значно простіше і дешевше, ніж опалювати все газом чи тепловим насосом. Але є свої особливості:

Електричні казани. Мінусом такого обладнання будуть підвищені витрати на електроенергію, майже завжди необхідність проведення трифазної мережі. Найважливіше – це найчастіше брак виділеної на квартиру електричної потужності для встановлення такого котла. 

Електрична тепла підлога –   Використання її дозволяє і заощадити та забезпечити комфортний мікроклімат у приміщеннях з раціональним розподілом тепла від підлоги, проте використання тільки теплої підлоги недостатньо, тому їх треба буде використовувати разом з іншим опалювальним обладнанням. Також треба пам’ятати, що не кожне покриття можна на них укласти.

Інфрачервоні панелі. Дані пристрої підходять більше для локального (зонального) обігріву та їх також раціонально використовувати як додаток до наявної системи опалення.

Кондиціонери на опалення

Майже всі виробники від китайських Haier і Gree до японських Mitsubishi Electric і Daikin – усі мають у своїй лінійці адаптовані для роботи при мінусових температурах кондиціонери. Організувати опалення квартири ними значно простіше, дешевше і вигідніше за функціоналом, ніж опалювати все електрокотлом або тепловим насосом. Блоки можуть бути як настінними, так і іншими типами. 

Та й екзотичний варіант ніде крім просто для різноманітності:

Сонячні колектори для опалення будинку та квартири

Опалення в квартирі без газу може бути організовано за допомогою сонячних колекторів, які забезпечують безпосереднє нагрівання води та її передачу далі в систему опалення або ГВП. Колектори непрямого нагрівання використовують як посередника незамерзаючу рідину (антифриз), який після нагрівання передає отриману енергію через теплообмінний контур споживачеві.

Сонячні колектори для опалення будинку та квартири

Обладнання встановлюється на даху будівлі та ефективно працює в умовах негативних температур узимку, а також у погоду зі змінною хмарністю. За кордоном такі установки використовуються для забезпечення теплом не лише приватних, а й багатоквартирних будинків. Основний недолік такої системи – висока вартість, яка може окупатися поки що лише в деяких країнах Європи через високу вартість енергоносіїв на тому ринку. У реаліях України варіант екзотичний і може використовуватись як додаткове джерело тепла тими, хто схильний до екстравагантності.

Яке обладнання обрати для опалення квартири?

Наш вибір за сукупністю переваг та недоліків зупиняється на інверторних кондиціонерах як на найбільш прийнятному методі опалення великих та невеликих квартир у випадках з обмеженим вибором джерел тепла та лімітами на електроенергію. 

Але, поки ви в пошуках альтернативного джерела тепла при відсутній системі централізованого опалення та газу та зважуєте всі «за» і проти «проти», подбайте спочатку про збереження тепла в приміщеннях, організуйте додатковий теплоізоляційний шар зовні будівлі, встановіть сучасні вікна двома або більше камерами, щоб не просто обігріти приміщення обраним способом, а й максимум його зберегти.


Виконуємо повний комплекс робіт з вентиляції, кондиціювання, опалення та водопостачання у Києві та області. Замовте консультацію  або зателефонуйте
за тел. (067) 939-29-29.