Альтернатива прецизійному кондиціонеру

Умовою безперебійної роботи серверів є підтримка у спеціально відведеному для них приміщенні (серверної) оптимальної температури, чистоти та вологості повітря. Найбільш звичне рішення в даному випадку – прецизійний кондиціонер. Однак, він у 5-10 разів дорожчий за побутову спліт-систему і зараз, в умовах кризи, далеко не кожна компанія може відшукати кошти на його покупку.
altr4Головна особливість серверів у тому, що вони виділяють надто багато тепла. Тоді як температура, вологість та чистота повітря в приміщенні повинні бути постійними цілий рік, 24 години на добу, без перерв.

Це означає, що кондиціонер для серверної повинен працювати мінімум при -25 ° C, досить точно підтримувати температуру, мати високу надійність і мати можливість резервування, рівномірно розподіляти повітря, що охолоджує.

Канальний кондиціонер – заміна прецизійного кондиціонера

Всім цим вимогам відповідає канальний кондиціонер Carrier 38 CKC (38 YCC)/FB4B холодопродуктивністю 7-17 кВт, при цьому ціна його значно нижча, ніж у прецизійних пристроїв.

Завдяки варіатору швидкості зовнішнього вентилятора (опція «Мотор Майстер») та підвищеній площі теплообмінника цей кондиціонер здатний працювати при температурі вуличного повітря від -28°C до +43°C.

Carrier 38 CKC (38 YCC), як і прецизійний кондиціонер, може підтримувати температуру в приміщенні з точністю до 1°C. Для забезпечення необхідної вологості до нього може бути підключений зволожувач типу випару з гігростатом.специфікація

Роздача повітря з внутрішнього блоку канального кондиціонера FB4B може відбуватися вгору, убік або вниз. Останній варіант оптимальний для серверних, де обладнання розміщується на стійках, під якими прокладено фальшпідлогу з ґратами, куди подається повітря, охолоджене канальним блоком Carrier.

Зовнішній блок 38 YCC може монтуватися на стіні, землі або даху будівлі. Він винятково компактний, габарити найпотужнішої моделі (16,7 кВт) всього 1х0,7х0,7 м, а вага – менше 120 кг. Максимальна довжина траси кондиціонера – 50 метрів, допустимий перепад висот між блоками – 45 метрів.

Управляется канальный кондиционер Carrier с помощью электронного программируемого термостата. Для большой системы из многих блоков можно применить свободно-программируемый контроллер или релейную логику. Поскольку каждое устройство (компрессор, вентилятор и другие) подключается по отдельной линии, легко реализуется любая простая система автоматизации.

При условии квалифицированного монтажа, срок непрерывной эксплуатации канальных блоков Carrier превышает 10 лет. «Сердцем» системы служат спиральные компрессоры Copeland, корпус изготовлен из листового металла со специальным антикоррозионным покрытием.

Высокую надежность кондиционера Carrier обеспечивают не только высококачественные комплектующие, но и ряд защитных устройств: реле высокого и низкого давления, реле контроля фаз (на трехфазных моделях мощностью более 10 кВт), защита компрессора от частого включения, реле защиты от обмерзания теплообменника внутреннего блока. В низкотемпературной комплектации устанавливается система Winter Start, на 3 минуты блокирующая реле низкого давления после пуска. После отключения компрессора вентилятор внутреннего блока продолжает какое-то время работать, осушая его, препятствуя коррозии и размножению бактерий.

Важливо й те, що терміни постачання прецизійних моделей становлять 8-12 тижнів, тоді як канальні кондиціонери 38 CKC (38 YCC)/FB4B можна будь-якої миті придбати у всіх дистриб’юторів Carrier. Таким чином, канальний кондиціонер Carrier цілком може розглядатися як економічна, зручна та надійна альтернатива прецизійному кондиціонеру.

За матеріалами https://www.mir-klimata.com