Мультизональні кондиціонери (VRV та VRF-системи)

Мультизональні кондиціонери – це такі системи кондиціювання, які розподіляють холод одразу на кілька внутрішніх блоків від одного зовнішнього.
Іншими словами, в офісі, де встановлений промисловий мультизональний кондиціонер (мульти-спліт система) є один зовнішній блок, що встановлюється зовні будівлі, і приєднані до нього внутрішні блоки, вони знаходяться в кабінетах і можуть бути настінними, підлоговими або стельовими. У цьому кожен внутрішній блок сам регулює свою продуктивність залежно від цього, які параметри йому задані мешканцями кабінету.

Особливості мультизональних кондиціонерів

Мульти-спліт система встановлюється у приміщеннях підвищеноїМультизональні кондиціонерикомфортності. Чим більше внутрішніх блоків і чим більша відстань між ними та зовнішнім блоком, тим дорожче вийде вартість мульти-спліт системи загалом. Серед мульти-спліт систем відомі два типи – VRV та VRF.

Відмінності між VRV та VRF системами

VRV означає Variable Refregerant Volume або змінну витрату холодильного агента. VRV-системи створені компанією DAIKIN і відрізняються тим, що внутрішні блоки працюють абсолютно автономно.

Система кондиціювання VRV виробляє рівно стільки холоду, скільки необхідно внутрішнім блокам, виходячи з режиму їх роботи. При цьому зовнішній блок постійно змінює режим роботи у відповідь на зміну навантаження від внутрішніх блоків. В одному кабінеті температура може бути знижена до +22 ° С, в кабінеті праворуч – до 18 ° С, а в кабінеті зліва блок взагалі буде вимкнений. На продуктивність системи VRV це не вплине. Сучасні VRV системи підтримують до 40 блоків, поєднуючи режим нагрівання та охолодження одночасно.
Мультизональні кондиціонери: конструкція та обладнанняVRF означає variable Refrigerant Flow, або змінний потік холодоагенту. У VRF-системі трубопровід складається із двох-трьох труб, до яких приєднані внутрішні блоки. У двотрубній системі кондиціонери можуть працювати тільки на обігрів або охолодження, при тритрубній системі кондиціонери можуть охолоджувати і нагрівати одночасно. Продуктивність деяких VRF-систем дозволяє кондиціонувати багатоповерхові будинки. Інтелектуальні системи кондиціювання VRF досить дорогі, точніше найдорожче обходиться монтаж систем VRF. А ось вартість експлуатації VRF системи кондиціонера відносно невелика.

 

 

 

 


Щоб розрахувати точну вартість проекту та монтажу системи, звертайтесь до нашого фахівця за тел. (067) 939-29-29 або (044) 221-93-35 або  Замовте консультацію !