Приклад процесу проектування системи вентиляції, кондиціювання та опалення

Хочемо розповісти про нещодавно розпочате проектування системи вентиляції та кондиціювання у бутику дорогого одягу, площею 140 м2, що знаходиться до центру Києва. Магазин складається з двох поверхів: підвального та першого поверху. Раніше в магазині були деякі системи опалення і вентиляції, і кондиціювання, але жодних даних про них не залишилося (на замітку замовнику – коли виконуєте будь-яку інженерну систему, обов’язково отримаєте після завершення робіт виконавчу документацію, як у паперовому, так і в електронному вигляді, щоб надалі цю систему можна було можливо нормально з розумінням експлуатувати, реконструювати, доповнити або навіть правильно демонтувати) та використовувати їх повторно або якимось чином ув’язати проект з ними було неможливо, тому проект був виконаний з нуля.

Проектування вентиляції та кондиціювання в бутіку

Завдання стояло в тому, щоб ув’язати наші системи вентиляції та кондиціювання з дизайн-проектом, виконаним в Італії, що було успішно реалізовано. Так як будівля стара, і були складні труднощі з проходженням комунікацій, насамперед повітроводів, всі рішення були застосовані максимально компактні. Від низьконапірних внутрішніх блоків канальних кондиціонерів Daikin з мінімальною висотою 250 мм до компактної припливно-витяжної установки Вентс ВУТ 350 з мінімальною розумною продуктивністю в даному випадку 350 м3/год.

Проект вентиляції

Підбір продуктивності здійснено як за кількістю людей, так і за кратністю повітрообміну. Крім того, що це дозволило нам забезпечити санітарну норму подачі повітря на всіх відвідувачів, а також зробити повітроводи максимально компактними. Одна із зон переобладналася під місце для куріння клієнтів – там нами було забезпечено локальну витяжну вентиляцію. Місцева витяжна вентиляція у санвузлах також запроектована на базі малошумних вентиляторів Soler & Palau.


вентиляція бутік 1й поверх

вентиляція бутік підвал

Проект кондиціювання

Для кондиционирования применены кондиционеры Daikin с канальными блоками FDXM как премиальный выбор с концепцией мульти сплит системы, на одном наружном блоке – три внутренних блока канального типа Расположение внутренних блоков канальных кондиционеров видно на схеме. Раздача воздуха осуществляется через линейные диффузоры Madel.

прокладання фреонових трас та дренажів 1й поверх
прокладання фреонових трас та дренажів

Проектирование отопления

Для отопления в самые холодные недели зимы применили электроотопление по той причине, что других источников тепла в данном старом помещении не предусмотрено. Теплоснабжение от городской теплосети или от собственной котельной отсутсвует. Систему отопления применили комбинированную – электроконвектора и теплые полы. Электроотопление обычно не самый экономный вариант в плане эксплуатационных расходов, однако в данном случае в помещениях небольшие теплопотери ввиду большой толщины стен и даже с электроотоплением расходы прогнозируются умеренные. Дополнительной системой отопления будут служить инверторные канальные кондиционеры, корректно работающие до минус 15 градусов и сохраняющие вполне себе приемлемый COP до минус 10 градусов. (под этим подразумеваем то, что расход на отопление будет меньше чем на электрообгорев такой же мощности).

опалення бутік 1й поверх
опалення бутік підвал

Впереди реализация всей спроектированной инженерии в железе, о чем будет сделан дополнительный отчет. Дальнейшая цель – получить положительный отзыв о смонтированной системе кондиционирования и вентиляции, чем обычно всегда руководствуемся.

Также дополнительными местными вытяжными системами являются вытяжки из небольших складов, которые согласно норм обеспечили однократный воздухообмен, плюс добавили по просьбе заказчика более производительные вентиляторы для возможности более интенсивной вентиляции при необходимости.


 

Виконуємо повний комплекс робіт з вентиляції, кондиціювання, опалення та водопостачання у Києві та області. Замовте консультацію  або зателефонуйте за тел. (044) 221-93-35, (067) 939-29-29.