Промислова вентиляція

вентиляційний отвір2Промислова вентиляція є заходами щодо організації необхідного повітрообміну в промислових масштабах. Це не обов’язково якісь фабрики чи цехи виробництва. Це може бути і вентиляція багатоповерхового житлового комплексу. Отже, промислова вентиляція – це вентиляція великих об’єктів з великими витратами повітря, промисловою кількістю тепла, що підводиться, і холоду.

Чим відрізняється промислова вентиляція

Промислові установки відрізняються не лише великими розмірами. Все передбачено для зручного монтажу важкої та габаритної конструкції. Припливно-витяжні агрегати встановлюються на спеціальні рами з сталевого сталевого профілю. Як правило, кожна секція обладнана посиленими петлями для навантаження-розвантаження за допомогою крана. Для зручності обслуговування передбачені оглядові стекла та гермодвері, як у підводному човні. Справа в тому, що від роботи однієї такої установки залежить нормальна робота та життєдіяльність дуже великої кількості людей та агрегатів. Тому необхідно передбачити все, щоб зменшити ймовірність позаштатних та аварійних ситуацій.

Промислова вентиляція вимагає серйозного підходу до проектування та монтажу установок та комунікацій. Наприклад, дренаж камери зрошення, секції охолоджувача та рекуператора повинен відводитися через трубу великого перерізу з сифонами і, швидше за все, у свій власний стояк. У той час, як від звичайної невеликої припливної установки, дренаж можна відводити під найближчу раковину. Труби повинні періодично перевірятися, щоб уникнути їх засмічення.

Щодо цін на промислові установки, неможливо створити подібний прайс-лист. Усі припливні та витяжні агрегати поділяються на так звані типорозміри. Фактично це стосується лише розмірів корпусу установки. Решта всіх агрегатів, що вбудовуються в корпус, розраховуються індивідуально. Це стосується вентиляторів, секцій підігріву та охолодження, камери зрошення, фільтрів, шумоглушників тощо. Більше того, кожна установка комплектується індивідуальною системою автоматики, ціна яких варіюється досить широко. Тому установки одного типорозміру можуть бути різними за ціною в рази.

Розрахунок промислової вентиляції провадиться на етапі підготовки вихідних даних для проекту. До речі, промислова вентиляція включає також протипожежні системи димовидалення.


Встановлюємо системи вентиляції та кондиціювання під ключ. Телефонуйте за тел. (067) 939-29-29 або (044) 221-93-35 або  Замовте консультацію ! Ми на зв’язку завжди!