Розрахунок вентиляції житлових приміщень

При проектуванні вентиляції біля колишнього Радянського Союзу найчастіше застосовується СНІП 2.04.0591 , у якому викладено норми повітрообмінів різного типу приміщень. Але цей стандарт відрізнятиметься від загальноприйнятих європейських та американських норм у велику сторону.

Якщо у згаданому СНІП розрахунок на повітрообмін однієї людини зазвичай застосовується 60 м 3 /годину, то на підставі американських або європейських стандартів, ця цифра зазвичай становить 30 м 3 /год. Такі стислі стандарти спрямовані в першу чергу на економію енергії для підігріву припливного повітря та мінімізацію витрат на роботу вентиляційних систем. Тому організацією АВОК нещодавно запропоновано новий стандарт під назвою – Норми повітрообмінів житлових та громадських будівель. Він гармонізує між собою вимоги загальноприйнятого СНІПА 2.04.0591 та стандарти американської асоціації інженерів клімату ASHRAE .

Нижче наведено 2 таблиці, в яких ми максимально стисло спробуємо показати ті норми, які викладені у проекті цього стандарту.

Розрахунок вентиляції 2_cr

Проект цього стандарту практично завжди використовуватиме рекуперацію у вентиляційних системах, обґрунтовуватиме застосування природної вентиляції, тобто підтверджувати те, що її повітрообміну достатньо для підтримки нормальної якості повітря. І у випадках, коли природної вентиляції мало, передбачати механічну.

Всі вищеописані нормативи з таблиці ґрунтуються на принципі забезпечення в приміщенні припустимої якості повітря, розведення біоефектів людини та інших забруднювачів з достатнім запасом, що має забезпечити нормальну якість повітря в цілому.


Ми маємо достатній досвід проектування вентиляційних систем. Прямо зараз можете запросити кілька проектів, схожих на Ваші, які ми виконували. Замовте консультацію  або дзвоніть за телефоном (044) 221-93-35, (067) 939-29-29!