Що таке інверторні кондиціонери?

На сьогоднішній день всі фірми-виробники кондиціонерів випускають як неінверторні кондиціонери, так і інверторні. «Інвертори» завжди дорожчі за свої on/off аналоги на 30-40%. Чим же вони кращі? Проаналізуємо це питання.

Інверторна технологія в кондиціонері дає наступне:

  • прискорене досягнення комфортної температури у приміщенні;
  • значна економія витрат за електроенергію;
  • збільшення терміну служби кондиціонера;
  • більш точне підтримання встановленої температури;
  • зниження ефекту «протягу» від холодного струменя кондиціонера.

Технологія роботи інверторного кондиціонера

Як інверторний кондиціонер робить це?

Такий кондиціонер використовує перетворювач змінного струму на постійний, – власне інвертор. Постійний струм легше регулювати. Ця регуляція дозволяє йому плавно змінювати потужність компресора і, відповідно, потужність охолодження кондиціонера. Тому інверторні кондиціонери економічніші, виробляють менше шуму та надійніше, ніж кондиціонери зі звичайним компресором.

control_powerКоли ви включили інверторний кондиціонер, він починає працювати з більшою потужністю в порівнянні з дешевим аналогом і швидше досягає вказаної температури. Досягши її, він не відключається, як звичайний кондиціонер. Він просто знижує потужність, потім тривалий час підтримує потрібну температуру в приміщенні. У такому режимі кондиціонер працює практично безшумно.

Звичайний кондиціонер, досягнувши заданої температури, відключає компресор, і знову включає його при відхиленні температури від норми. Такі постійні включення – вимикання значно впливають на ресурс компресора, тому що при запуску всі вузли агрегату працюють практично без мастила.

Неінверторний кондиціонер не може точно підтримувати задану температуру, оскільки працює циклами “увімкнено – вимкнено”. А інверторний кондиціонер постійно перебуває у включеному режимі, і це дозволяє йому підтримувати бажану температуру з точністю ±0,5С.

invertБільшість електроенергії витрачається під час запуску компресора. Кондиціонер з інвертором, постійно працюючи на невеликій швидкості, практично не споживає енергії, на відміну від кондиціонера без інвертора, який «ковтає» велику кількість електроенергії під час запуску – зупинки компресора. Згідно з дослідженнями – інверторний кондиціонер споживає на 40% менше електроенергії в порівнянні зі звичайним кондиціонером.

Також слід зазначити, що кондиціонери з інвертором витриваліші при роботі в зимовий час. Так як кондиціонер постійно перебуває в робочому, розігрітому стані, він не вийде з ладу через замерзання масла в компресорі під час пауз, на відміну від неінверторних моделей.

Струмінь холодного повітря, що виходить з внутрішнього блоку «неінвертора», має температуру ~ +12 градусів. І сидячи під таким душем, можна швидко застудитися. У інверторного кондиціонера ця проблема не така гостра, адже вийшовши на режим підтримки потрібної температури, він дме повітрям із температурою, близькою до кімнатної. І це одна з найважливіших переваг «інвертора».

Очевидно, що інверторний кондиціонер, нехай і дорожче за своїх конкурентів без інвертора, але вкладення на його покупку виправдані, оскільки ця переплата окупиться в майбутньому і збереже Вам здоров’я. Ви заощадите на енергії, на ремонтах, продовжите життя вашому кондиціонеру. 


Виконуємо всі роботи з опалення, вентиляції та кондиціювання у Києві та області. Замовте консультацію  або зателефонуйте за тел. (067) 939-29-29