Нюанси вентиляції для басейнів у великих приміщеннях
При проектуванні осушення повітря в басейні іноді виникає такий парадокс – осушувач видаляє необхідні 10 літрів на годину, наприклад, але кратність повітрообміну виходить маленька – 1-2 крати, в той час, як потрібно 5-6 крат для того, щоб уникнути застою вологого повітря , мертвих зон, запітніння скління.
Так буває в основному в приміщеннях, де площа води набагато менша за площу самого приміщення, – наприклад, у фітнес – зоні з тренажерами площею 200 м2 знаходиться басейн площею 3 0м2.
Як правильно проектувати в цьому випадку систему вентиляції та осушення?
В даному випадку систему осушення можна мінімізувати та віддати перевагу системі вентиляції. Рішення можливе наступне – припливно-витяжна вентиляція з кратністю 5 – 6, обладнана камерою змішування і працює на рециркуляцію з невеликим підмішуванням свіжого повітря з вулиці.
Змішувальна камера потрібна для того, щоб кількість вуличного повітря змінювати на велику кількість «забортного» повітря, тим самим видаляється більша кількість вологи, положення заслінок змішувальної камери та відсоток рециркуляції регулюється сигналом від гігростату. Він передає сигнал на контролер та сервопривід. Недолік такої системи у підвищених енерговитратах узимку, коли система працює на прямотік. Перевага – при правильному розрахунку зі схеми можуть випасти осушувачі або їхню потужність можна зменшити.
У цьому випадку відбувається видалення вологи за допомогою поглинання вологи з повітря басейну з вмістом вологи 12 г/м3 (наприклад) вентиляційним повітрям, що має наприклад вміст вологи 5 г/м3 (відповідно, він здатний вмістити в себе ще 7 г/м3). Знаючи скільки вологи виділяється з поверхні басейну (зазвичай 0.22 кг/година 1 м2), отримуємо необхідну продуктивність вентиляції.
Виконуємо повноцінний спектр робіт з опалення та вентиляції, кондиціювання за прийнятними цінами. Замовте консультацію або зателефонуйте за тел. (044) 221-93-35, (067) 939-29-29 і переконайтеся в якості виконуваної нами роботи!