Вентиляція басейну – нюанси

Нюанси вентиляції для басейнів у великих приміщеннях

При проектуванні осушення повітря в басейні іноді виникає такий парадокс – осушувач видаляє необхідні 10 літрів на годину, наприклад, але кратність повітрообміну виходить маленька – 1-2 крати, в той час, як потрібно 5-6 крат для того, щоб уникнути застою вологого повітря , мертвих зон, запітніння скління.
Так буває в основному в приміщеннях, де площа води набагато менша за площу самого приміщення, – наприклад, у фітнес – зоні з тренажерами площею 200 м2 знаходиться басейн площею 3 0м2.

Як правильно проектувати в цьому випадку систему вентиляції та осушення?

В даному випадку систему осушення можна мінімізувати та віддати перевагу системі вентиляції. Рішення можливе наступне – припливно-витяжна вентиляція з кратністю 5 – 6, обладнана камерою змішування і працює на рециркуляцію з невеликим підмішуванням свіжого повітря з вулиці.

https://lumax.com.ua/

Змішувальна камера потрібна для того, щоб кількість вуличного повітря змінювати на велику кількість «забортного» повітря, тим самим видаляється https://lumax.com.ua/більша кількість вологи, положення заслінок змішувальної камери та відсоток рециркуляції регулюється сигналом від гігростату. Він передає сигнал на контролер та сервопривід. Недолік такої системи у підвищених енерговитратах узимку, коли система працює на прямотік. Перевага – при правильному розрахунку зі схеми можуть випасти осушувачі або їхню потужність можна зменшити.
У цьому випадку відбувається видалення вологи за допомогою поглинання вологи з повітря басейну з вмістом вологи 12 г/м3 (наприклад) вентиляційним повітрям, що має наприклад вміст вологи 5 г/м3 (відповідно, він здатний вмістити в себе ще 7 г/м3). Знаючи скільки вологи виділяється з поверхні басейну (зазвичай 0.22 кг/година 1 м2), отримуємо необхідну продуктивність вентиляції.


Виконуємо повноцінний спектр робіт з опалення та вентиляції, кондиціювання за прийнятними цінами. Замовте консультацію  або зателефонуйте за тел. (044) 221-93-35, (067) 939-29-29 і переконайтеся в якості виконуваної нами роботи!