Монтаж пелетного котла та особливості його використання

Що таке пеллетний котел, у чому його відмінність від інших видів опалювального обладнання та чим краще для обігріву приміщення. Також розберемо переваги та недоліки такого обладнання та випадки, коли його використання є виправданим та економічно доцільним. Дамо короткі поради щодо вибору для особистого використання – як вибирати, на які технічні показники звертати увагу та на який ефект від експлуатації можна розраховувати.

Що таке пелетний котел?

Це  вид твердопаливного котла, проте працює він лише на певному вигляді паливного матеріалу – пелетах. Пелети – це різновид твердого палива, що виходить з торфу, відходів сільськогосподарської та деревопереробної промисловості.

Сировина для твердопаливних котлів

Сировина для твердопаливних котлів

Виглядають пелети як циліндричні гранули та доступні для придбання в Україні за ціною від 70 євро за тонну. Звідси друга назва обладнання –  гранульні котли. Сучасні модифікації часто «заточені» під різні види палива. Наприклад, крім пелетних гранул, можна з таким самим успіхом використовувати дрова, вугілля, тріски, будь-яку біомасу.

Крім того, на відміну від інших твердопаливних побратимів, гранульні модифікації можуть функціонувати практично автономно з мінімальним втручанням ззовні – досить спочатку задати потрібні параметри. Наприклад, вказати потрібну температуру повітря, і автоматика сама зніматиме показання, регулюватиме подачу гранул і роботу пальника.

Тому, якщо пелетний котел грамотно інстальований, забезпечений хоча б мінімальним комплдектом автоматики і працює на правильно спроектованій системі опалення, це варіант, що гарантує автономне та стабільне теплопостачання. Він ідеальний для випадків, коли район не газифікований і ви стоїте перед вибором варіантів автономного обігріву.

Пелетний котел

Особливості та переваги пелетних котлів

Коротко ми вже торкнулися відмінності гранульного обладнання від іншого твердопаливного. Однак головна відмінність – більша економічність та вищий КПД. Так, за рахунок конструктивних особливостей технічного оснащення та фізичних характеристик пелет КПД сягає 90%. Вищі лише у централізованого газопостачання.

Від чого залежить коефіцієнт корисної дії? Так, орієнтовна теплотворна здатність одного кілограма пелет становить 5 кВт/година. Це в ідеалі – на кінцевий показник впливатиме якість матеріалу. Зокрема, вміст вологи в пеллеті, її зольності, тобто. від вихідного матеріалу, з якого зроблено пелет. Що стосується самої опалювальної техніки, то тут багато залежить від конструкції теплообмінника. Наприклад, п’ятиходовий теплообмінник дозволяє отримати максимальне теплознімання. Тепер підсумуємо:

Переваги пелетного казана:

  • економічність;
  • високий ККД;
  • автономність функціонування;
  • простота керування;
  • екологічність;
  • доступність паливних матеріалів;
  • універсальність палива (для деяких модифікацій казанів).

Опалювальний процес у пелетнику повністю автоматизований, котел з’єднаний безпосередньо зі сховищем пелет, бункером, з якого шнек подаватиме гранули в бункер у міру його спустошення. Існують котли, у яких шнек має спеціальний розрив для того, щоб вогонь не міг перейти через шнек у бункер, такі котли безпечніші.

До недоліків можна умовно віднести вартість обладнання та клопіт щодо постійної доставки паливних запасів на об’єкт. Також для автоматики потрібне постійне електропостачання. Немає світла – немає тепла, тому бажано мати у господарстві генератор електроенергії та пристрій безперебійного живлення.

Як вибрати котел?

Головний показник для вибору – потужність пристрою. У середньому потрібно 0,8 кВт на обігрів 10 м ², тому для будинку площею 150 м ² потрібен казан потужністю 14 кВт (беремо ще резерв на підготовку ГВП). Якщо будинок побудований без використання енергозберігаючих технологій, то буде потрібна велика потужність.

Другий показник – влаштування теплообмінника. Як зазначалося вище, 5-ходовий пластинчастий теплообмінник забезпечує найкращі ККД та ефективність. Крім того, пластинчастий теплообмінник краще трубчастого, так як його легко чистити. Відповідно, у цьому випадку він прослужить довше.

І, нарешті, при виборі слід звертати увагу на якість металу, з якого виготовлено обладнання. Чим товщі стіни – тим надійніша конструкція. Якщо придбати зразок із сталі 6 мм – працюватиме практично вічно.

Власне монтаж пелетного котла не складніший, ніж будь-якого іншого твердопаливного, тому з урахуванням описаних переваг доцільно зупинити вибір саме на такому варіанті.

Таблиця з витратами на опалення при використанні котла на 14 кВт за опалювальний сезон

Таблиця з витратами на опалення при використанні котла на 14 кВт за опалювальний сезон

Також для ознайомлення додаємо показову таблицю з витратами на опалення при використанні котла на 14 кВт за опалювальний сезон у Києві (з цінами на січень 2018-го), залежно від джерела тепла. Ціни для приватних домоволодінь, для юр. осіб ціни можуть бути іншими. З неї зрозуміло, що пелетний котел – одне з найекономніших джерел тепла. Про зручність його використання ми його також згадали і в цьому він однозначно перевершує свого родича – твердопаливний котел на дровах.

При необхідності звертайтесь до нас із запитом на повний комплекс робіт з монтажу котельної пелетної та всіх інженерних систем у будинку.

Дивитись об'єкт, на якому виконували монтаж пелетного котла


Виконуємо повний комплекс робіт з вентиляції, кондиціювання, опалення та водопостачання в Києві та області. Замовте консультацію  або зателефонуйте за тел.  (067) 939-29-29.