Вентиляція паркінгів та гаражів

Паркінги бувають різних типів: від окремих до вбудованих в будівлі іншого призначення (житлові, офісні, торгові та ін.). Крім того, вони можуть бути відкриті та закриті, надземні та підземні, одно- та багаторівневі. Залежно від того, який вид паркінгу, рекомендуються різні рішення щодо вентиляції. Вентиляція паркінгу в першу чергу повинна забезпечувати видалення шкідливих газів (двоокис азоту та окис вуглецю), необхідний повітрообмін і підтримання рівня вологості, необхідного для зберігання автомобілів.

Якою має бути вентиляція паркінгів та гаражів

Вентиляція паркінгів може бути природна, змішана чи механічна .

ventilyaciya_parkingovПриродна вентиляція може бути передбачена для окремих відкритих багаторівневих стоянок або закритих однорівневих. Вентиляція
здійснюється з допомогою гравітаційного тиску повітря. Приплив через жалюзійні грати у дверях та воротах, витяжка – дефлекторами.

Змішана вентиляція (притока природна – через жалюзійні грати у дверях і воротах, витяжка – механічна за допомогою дахових або відцентрових вентиляторів) може застосовуватися для закритих одноповерхових надземних або підземних стоянок.

Механічна припливно-витяжна вентиляція застосовується у багатоповерхових закритих стоянках та підземних паркінгах. Найчастіше вентиляція припливу виконує функцію повітряного опалення, розрахована на підтримання температури внутрішнього повітря в паркінгу +5ºС.
Обсяг вентиляції розраховується видалення окису вуглецю (СО) і двоокису азоту (NO2) (орієнтовно можна приймати 150 – 200 м3/год однією автомобіль).
Організація повітрообміну приймається така: припливне повітря подається у верхню зону вздовж проїздів через повітровипускні дифузори (або перфоровані повітроводи), витяжка здійснюється з двох зон – верхньої та нижньої в рівних пропорціях.

Іноді передбачають можливість ventilyaciya_parkingov2підключення безпосереднього відведення газів від вихлопних труб автомобілів до витяжної системи. Також для економії тепла можна передбачити переведення системи вентиляції в режим рециркуляції в нічний час. Вентиляція будівель подібного типу та гаражів проводиться таким чином, що повітря видаляється з верхньої частини приміщення та з нижньої в рівних пропорціях – 50% знизу, 50% зверху.

Повітропроводи систем вентиляції виконуються з оцинкованої сталі класу «П», у підземних паркінгах та стоянках, повітропроводи повинні покриватися вогнестійким покриттям.
Всі системи вентиляції обладнуються системою автоматики на підтримку заданої температури, іноді комплектуються датчиками, при спрацьовуванні яких вентиляція починає працювати в підвищеному режимі.

Технічні дані для проектування вентиляції автостоянок

Кількість автомобілів, які одночасно пересуваються територією автостоянки, є одним з головних факторів при проектуванні вентиляції автостоянки. Залежить від типу автостоянки та її призначення. У торгових центрах це значення набуває 5% від загальної кількості автомобілів, у житлових будинках можна прийняти 3%. На автостоянках аеропортів, стадіонів, концертних залів, кінозалів кількість автомобілів, що одночасно перебувають у русі, збільшується до 20 % в години пік.


Проектуємо та монтуємо системи вентиляції у приміщеннях, у тому числі для паркінгів, офісів та гаражів . Телефонуйте за тел. (067) 939-29-29 або (044) 221-93-35 або  Замовте консультацію !