Вентиляція з осушенням повітря у басейні: варіанти

Головною особливістю приміщень басейнів (як невеликих приватних, так і громадських або аквапарків) є підвищена вологість повітря через випаровування вологи з відкритого дзеркала води. Це тягне за собою не тільки зниження комфортних умов для відвідувачів басейну, але і призводить до появи на конструкціях, що захищають конденсату, плісняви ​​і грибка, а в кінцевому варіанті до корозії елементів конструкції. Прикладом неправильного підбору системи вентиляції та повноцінного осушення повітря в басейні може бути катастрофічне руйнування будівлі аквапарку в Москві, що призвело не тільки до матеріальних збитків, а й до людських жертв.

Зі свого досвіду виконаних раніше проектів можемо проектувати та реалізовувати кілька варіантів систем осушення/вентиляції басейнів:

Варіант 1. Система припливно-витяжної вентиляції без осушення.

Припливно-витяжна вентиляція у басейні
Це найдешевший за капітальними витратами спосіб вирішити проблему, прийнятний для невеликих приватних басейнів. Реалізується за допомогою набірних припливно-витяжних установок із обов’язковим підігрівом повітря у зимовий період. Кількість припливного повітря визначається площею дзеркала води у басейні. Головним недоліком такої системи є значна кількість свіжого повітря, необхідного для видалення вологи, що випаровується, і, як наслідок, великі експлуатаційні витрати на підігрів повітря до необхідної температури.


Варіант 2. Система припливно-витяжної вентиляції та осушення повітря за допомогою настінних осушувачів.

Припливно-витяжна вентиляція та настінні осушувачі повітря

Применение настенных осушителей воздуха совместно с системой вентиляции позволяет решить проблему удаления влаги при относительно небольшом объеме подачи свежего воздуха в помещение бассейна. В этом случае воздухообмен определяется только санитарной нормой подачи свежего воздуха из расчета на одного посетителя или зрителя (для спортивных объектов). Применение только настенных осушителей без приточно-вытяжной вентиляции позволяет только удалять избыточную влагу без вентиляции помещения, что приведет к появлению неприятного запаха и ощущению духоты. Недостатком применения настенных осушителей будет служить только их диссонанс с дизайном внутренней отделки необходимость выделения для их монтажа дополнительного пространства, т.к. для полноценного поддержания требуемой влажности даже в небольшом бассейне нередко необходимо устанавливать несколько агрегатов.


Вариант 3. Система приточно-вытяжной вентиляции и осушения воздуха при помощи канальных осушителей.

Припливно-витяжна вентиляція та канальні осушувачі повітря
Канальные агрегаты осушения воздуха можно устанавливать в выделенном техническом помещении. Воздухообмен осуществляется посредством воздуховодов, которые можно хорошо обыграть при разработке дизайна помещения бассейна. Конструкция канальных осушителей позволяет осуществлять подмес свежего воздуха и утилизировать избыток тепловой мощности для подогрева воды в бассейне или в системе горячего водоснабжения. При небольшой площади зеркала бассейна (до 40-50 м2) можно подобрать один канальный осушитель вместо нескольких настенных с сопоставимой производительностью, что позволит значительно сэкономить средства, затрачиваемые на основное оборудование. При наличии большого количества посетителей бассейна, применение отдельной системы приточно-вытяжной вентиляции в данном варианте остается актуальным, т.к. количество подмешиваемого свежего воздуха может оказаться недостаточным.


Варіант 4. Вентиляційні установки з функцією осушення та рекуперації.

бас14
Дане обладнання необхідно застосовувати при проектуванні великих громадських басейнів та аквапарків. Канальні агрегати осушення повітря великої потужності з рекуператором повітря, тепловим насосом та можливістю подачі свіжого та видалення забрудненого повітря в обсязі до 50% від продуктивності самого агрегату дозволяють досягати необхідних комфортних кондицій. Ефективність такого обладнання дозволяє у деяких випадках навіть відмовитися від підігріву свіжого повітря в зимовий період.


Проектуємо та монтуємо системи вентиляції та осушувачі повітря для басейнів за прийнятними цінами у Києві та області. Замовте консультацію  або зателефонуйте за тел. (044) 221-93-35, (067) 939-29-29