Яку систему вентиляції обрати для квартири?

Для вибору найкращого варіанту системи вентиляції у квартирі або приватному будинку слід розглянути всі варіанти, які існують, зрозуміти їх переваги та недоліки. Перелічимо короткий список того, що найчастіше використовується для вентиляції з невеликим описом:


okonnye_provetrivateli

1. Щильовий віконний провітрювач. У віконній рамі прорізується невелика щілина та монтується це пристрій. Провітрювач служить для нерегульованої подачі свіжого повітря до кімнати з вулиці у невеликому обсязі. Функціонал у нього неширокий: його можна закрити та відкрити. Вартість рішення від 200 грн. на одне приміщення без встановлення. Застосовується нечасто, т.к. легко замінюється простим відкриттям окон на провітрювання з тим самим результатом.

20949.9701536651085957_hugeBlock

2. Саморегулюється приточний клапан. Багато виробників випускають такі пристрої, наприклад Maico та Systemair. Принцип їхньої роботи схожий на роботу віконного провітрювача, але пропускає більше повітря. Має вбудований термостат, який залежно від температури зовнішнього повітря закриває клапан, коли повітря, що надходить до приміщення, опускається до низької температури. Розрахований вин на витрату повітря до 30 м3 повітря на годину. Застосовується рідко через те, що останнім часом з’явилися більш просунуті пристрої. Вартість рішення – від 1900 грн. на приміщення без встановлення.

ТвінФреш-Р-50-монтаж

3. Локальна вентустановка для провітрювання повітря із вбудованим рекуператором. В Україні є два виробника, які виготовляють такі пристрої – Вентс (агрегат ТвінФреш ) та Прана. З європейських неплохий варіант у Blauberg та Maico . Принцип роботи таких пристроїв полягає в тому, що вони мають вбудований керамічний рекуператор, який працює циклічно. Наприклад, 1 хвилину пристрій «дме» на подачу повітря до приміщення, потім 1 хвилину на витяжку. При роботі на витяжку керамічний рекуператор нагрівається тим теплим повітрям, що видаляється з приміщення, а потім при роботі на приплив віддає рекуператор накопичене тепло припливному повітрі. Таким чином, у приміщення надходить частично підігріте повітря.Коштує такий пристрій від 9000 грн. на одне приміщення без встановлення. Продуктивність до 60м3/год.

e91151547fba0c688e993f4cc502d4b5

4. Компактна вентустановка настінного типу Mitsubishi Electric Lossnay VL-100EU5-E . Зовнішньо схожа на внутрішній блок кондиціонера, коштує від 11000 грн на одну кімнату без встановлення та відрізняється від попереднього агрегату типу Твінфреш тим, що процес вентиляції може йти постійно. Пристрій має дві швидкості. Подає така установка від 100м3 на годину та потрібне буріння двох отворів по 125мм. Такий пристрій вже трохи ближчий до повноцінної припливно-витяжної вентиляції. Підвидом такого агрегату є компактна вентустановка Tion з високим ступенем очищення повітря, можливість управління та аналізу даних через інтернет і що дуже важливо – є опція догріву повітря, що робить її використання зимою можливим.

VAM800FB

5. Припливно-витяжна установка з вбудованим рекуператором підвісного або настінного типу, що використовується для вентиляції кількох приміщень одночасно. Є у великому асортименті у європейських, українських чи китайських виробників. Наприклад прибалтійський Komfovent із середнього цінового діапазону, вартістю від 2600 євро за установку на 300м3/год. Продуктивність у них від 150м3 на годину до 1500м3 на годину можуть оснащуватися рекуператорами двох типів – роторним і пластинчастим. Пластинчастий у свою чергу може бути металевим або ентальпійним . Повітря лунає за допомогою повітроводів, розлучених по приміщеннях та подається через повітророзподільні пристрої індивідуально до кожного приміщення або зони, що обслуговується вентиляцією.Іноді в невеликих системах можна використовувати воздуховоди діаметром 75мм системи Frankische , що дозволяє виконати все дуже компактно. Інсталяція такої вентустановки вимагає попереднього розрахунку та проектування. Цей варіант є найоптимальнішим, коли йдеться про 3 і більше приміщеннях, оскільки дозволяє подати необхідну кількість повітря, розраховану чи за кількістю людей, чи за необхідною кратністю повітряобміну, при цьому її вартість буде нижчою, ніж у великої кількості вищеописаних децентралізованих пристроїв.


Виконуємо повний комплекс робіт з вентиляції, кондиціювання, опалення та водопостачання в Києві та області. Замовте консультацію або зателефонуйте за тел. (044) 221-93-35, (067) 939-29-29.